more_horiz
Gospodarka

Od poniedziałku remont na autostradzie A4. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2022 12:43
Od poniedziałku ruszają prace remontowe na opolskim odcinku autostrady A4 między Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim. Podróżni muszą się liczyć ze zmianą organizacji ruchu.
Od poniedziałku drogowcy wracają do prac na opolskim odcinku A4.
Od poniedziałku drogowcy wracają do prac na opolskim odcinku A4.Foto: Shutterstock/ArturHenryk

Remont opolskiego odcinka autostrady A4 jest kontynuacją rozpoczętego w 2013 roku procesu modernizacji szlaku, będącego wynikiem wieloletniej eksploatacji. W poniedziałek, po przerwie zimowej, wznowione zostaną prace między Górą św. Anny a granicą z województwem śląskim. Początkowo remont miał rozpocząć się na początku marca, jednak ze względu na wybuch wojny na Ukrainie i konieczność zapewnienia drożności autostrady, termin prac został przesunięty.

Remont podzielony na etapy

Jak informuje Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, pracę w tym roku podzielono na trzy etapy. Pierwszy obejmie prace na jezdni południowej (w kierunku Katowic) na 2,5-km odcinku w okolicach Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Góra św. Anny. W drugim etapie przeprowadzone będą prace na 7-km odcinku od węzła Kędzierzyn-Koźle do granicy woj. opolskiego i śląskiego wraz z węzłem Strzelce Opolskie. Ostatnim zadaniem będzie remont jezdni północnej (w kierunku Wrocławia) na długości 7 km.

Czytaj także:

Dodała, że od 21 do 22 marca wykonawca zaplanował ustawianie barier ochronnych w okolicach MOP-u Góra św. Anny (na jezdni północnej w kierunku Wrocławia od km 264 do km 266). Jak podała, w związku z tymi pracami na przedmiotowym odcinku nastąpi zwężenie do jednego pasa ruchu, a pojazdy będą się poruszały pasem prawym.

Zmiana organizacji ruchu na A4

- Od 22 marca planujemy rozpoczęcie prac na jezdni południowej i tym samym ruch zostanie przekierowany na jezdnię północną, gdzie ruch będzie odbywał się dwoma pasami w każdym kierunku. Przeciwne kierunki ruchu będą rozdzielone barierami ochronnymi. W dniach od 23 do 25 marca zaplanowano prace przy ustawianiu barier dla kolejnego etapu. W następny weekend, czyli 26-27 marca, zaplanowano zamknięcie dla ruchu odcinka jezdni południowej (w kierunku Katowic) wraz z węzłem Strzelce Opolskie. Tym samym ruch z jezdni południowej zostanie przełożony na jezdnię północną, gdzie ruch w kierunku Wrocławia będzie prowadzony dwoma pasami i jednym pasem w kierunku Katowic - powiedziała Andruszewska.

Ze względu na planowane zamknięcie węzła Strzelce Opolskie, proponowany jest zjazd na węźle Kędzierzyn-Koźle, a następnie objazd drogami wojewódzkimi i krajową DK 94. Zakończenie remontu zaplanowano na III kwartał 2022 r.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem