more_horiz
Gospodarka

Towary z Ukrainy bez cła na unijnym rynku. Jest decyzja KE

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 19:48
Unia Europejska tymczasowo znosi cła importowe na wszystkie produkty z Ukrainy. Poinformował o tym wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis.
Towary z Ukrainy bez cła na unijnym rynku. Jest decyzja KE
Towary z Ukrainy bez cła na unijnym rynku. Jest decyzja KEFoto: Giannis Papanikos/Shutterstock

"Z zadowoleniem przyjąłem decyzję unijnych urzędników, którzy przychylili się do naszej propozycji zniesienia ceł importowych i kontyngentów na produkty z Ukrainy. Zaproponowaliśmy to jako rozwiązanie tymczasowe, które ma wesprzeć ukraińską gospodarkę i handel z Zachodem w czasie rosyjskiej inwazji" - napisał Valdis Dombrovskis na stronie Komisji Europejskiej.

Wojna zahamowała ukraiński eksport do Unii

Według unijnych danych w ubiegłym roku wartość eksportu ukraińskich produktów do Unii Europejskiej wyniosła 52 miliardy euro.

Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego rosyjska inwazja na Ukrainę spowodowała zmniejszenie gospodarki tego kraju o 35 procent.

Decyzja została zaproponowana przez Parlament Europejski. Wejdzie w życie dzień po opublikowaniu jej w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Zobacz także:

Zobacz także: europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk w "Sygnałach dnia"

Informacyjna Agencja Radiowa, Polskie Radio24, akg

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem