more_horiz
Gospodarka

Airbus kontra Boeing. Europejski koncern dostarczył w 2022 r. więcej samolotów

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2023 12:03
Europejski producent samolotów Airbus dostarczył w ubiegłym roku więcej samolotów niż jego amerykański konkurent Boeing - wynika z informacji przekazanych przez obu producentów. Jak zauważa holenderski dziennik "Financieele Dagblad" to czwarty rok z rzędu, kiedy Airbus pokonuje Boeinga pod tym względem.
Airbus otrzymał w zeszłym roku zamówienia na 820 nowych samolotów, natomiast jego amerykański konkurent na 774 jednostki.
Airbus otrzymał w zeszłym roku zamówienia na 820 nowych samolotów, natomiast jego amerykański konkurent na 774 jednostki.Foto: Airbus PRESS/Twitter

Boeing dostarczył w zeszłym roku 480 samolotów pasażerskich, wynika opublikowanych przez amerykańską firmę danych. Lepszymi wynikami może pochwalić się Airbus, który w tym samym czasie oddał do użytku 661 jednostek.

Holenderski dziennik "Financieele Dagblad" zauważa jednocześnie, iż Airbusowi nie udało się założyć planowanej sprzedaży 700 samolotów w 2022 r.


"Liczba samolotów dostarczonych przez obu producentów, którzy razem nadal mają duopol na świecie, jest nadal niższa niż w okresie przed pandemią koronawirusa" - przypomina gazeta.

Airbus otrzymał w zeszłym roku zamówienia na 820 nowych samolotów, natomiast jego amerykański konkurent na 774 jednostki.

PR24.pl, PAP, DoS