more_horiz
Gospodarka

Automaty do przekąsek i napojów w pociągach PKP Intercity. Przewoźnik rozpisuje kolejny przetarg

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 09:06
PKP Intercity chce w tym roku spółka rozstrzygnąć postępowanie i podpisać umowę na zamontowanie automatów do przekąsek i napojów w pociągach należących do przewoźnika - powiedział członek zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz. Przypomniał, wcześniejsze postępowanie zostało unieważnione.
PKP Intercity rozpisuje kolejny przetarg na dostawę automatów vendingowych do 50 wagonów osobowych typu COMBO i do 14 pociągów EZT ED74.
PKP Intercity rozpisuje kolejny przetarg na dostawę automatów vendingowych do 50 wagonów osobowych typu COMBO i do 14 pociągów EZT ED74.Foto: Shutterstock/OleksSH

- Ponownie będziemy przeprowadzać przetarg i liczymy na to, że zgłoszą się oferenci, będzie konkurencja pomiędzy nimi i zaoferują maszyny vendingowe w odpowiedniej cenie, cenie która jest dla nas do przyjęcia. Liczę na to, że postępowanie rozstrzygnie się w tym roku, podpiszemy umowę w tym roku - powiedział Tomasz Gontarz.


Wyjaśnił, że wcześniejsze postępowanie zostało unieważnione, ponieważ zgłosiła się jedna firma z ofertą zdecydowanie przekraczającą wartość kosztorysową, która posłużyła do przygotowania postępowania, dlatego spółka nie mogła tej oferty przyjąć.

Chodzi o dostawę automatów vendingowych do 50 wagonów osobowych typu COMBO i do 14 pociągów EZT ED74.

PR24.pl, IAR, PAP, DoS