X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Praca bez PIT dla młodych: skorzysta też gospodarka

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 20:07
O konsekwencjach, nie tylko dla ludzi młodych ale i dla gospodarki, przyjętej dzisiaj przez rząd ustawy zwalniającej z PIT pracowników do 26. roku życia, mówił w audycji Bardzo ważny Projekt radiowej Trójki Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Audio
  • O konsekwencjach, przyjętej dzisiaj przez rząd ustawy zwalniającej z PIT pracowników do 26. roku życia, mówił w audycji Bardzo ważny Projekt radiowej Trójki Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego./Błażej Prośniewski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Osoby młode, które wchodząc po nauce na rynek pracy, zarabiają niewiele, otrzymają większe pieniądze, tak bardzo często potrzebne w tym okresie ich życia.
Osoby młode, które wchodząc po nauce na rynek pracy, zarabiają niewiele, otrzymają większe pieniądze, tak bardzo często potrzebne w tym okresie ich życia. Foto: shutterstock, Minerva Studio

− Ten zerowy PIT dla osób młodych zatrudnionych na umowę o prace lub zlecenie na pewno ułatwi jeszcze bardziej wejście na rynek pracy młodym ludziom – mówił gość Trójki.

Jak dorzuca, daje to większa szanse wchodzenia na rynek pracy nie na podstawie umów cywilnoprawnych, ale na umowy o pracę.

Ponadto dopowiada, dzięki temu rozwiązaniu, uda się zmniejszyć bardzo wysokie, patrząc na inne kraje Unii, opodatkowanie pracy.

− To sprawi, że osoby młode, które wchodząc po nauce na rynek pracy, zarabiają niewiele, otrzymają większe pieniądze, tak bardzo często potrzebne w tym okresie ich życia – gdy zakładają rodzinę, szukają mieszkania – mówi Kubisiak.

Prowadzący audycję Błażej Prośniewski podkreślając dobre znaczenie tego rozwiązania dla polskiego rynku pracy, pyta, czy ułatwi ono osiągniecie innego celu, jakim jest ułatwienie powrotu osób, które wyemigrowały z Polski za pracą.

Andrzej Kubisiak podkreśla, że głównym powodem wyjazdów Polaków za pracą jest różnica w zarobkach.

− Ta różnica między Europą Zachodnią a nami zostanie trochę zasypana, ale na pewno na tyle, aby ją zniwelować. Ale na pewno to będzie jeden z elementów prowadzących do redukcji wyjazdów, którą obserwujemy zresztą od jakiegoś czasu – mówi gość radiowej Trójki.

I podkreśla, że nadal jednak część Polaków będzie wyjeżdżać za granicę, gdyż główny powód- różnice zarobkowe – są nie do zasypania w krótkim terminie.

Ponadto, zauważa, w Polsce utrzymuje się wciąż tendencja opóźniania wejścia na rynek pracy przez wielu młodych ludzi.

− Mamy wciąż kilkadziesiąt tysięcy osób, które w wieku 26 lat deklarują, że nadal pobierają edukację i są bierne zawodowo. I zaproponowane dzisiaj rozwiązanie ma ich zachęcić, aby wchodzili na rynek wcześniej. I jeśli tak będzie, to na pewno będzie to dla gospodarki z korzyścią – mówił Kubisiak.

Błażej Prośniewski, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zerowy PIT dla osób do 26. roku życia przyjęty przez rząd. Premier zapowiada kolejne preferencje dla młodych

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 17:22
Przyjęty projekt ustawy zakłada stosowanie zerowej stawki PIT wobec osób do 26. roku życia, które pracują na podstawie umów o pracę lub zleceń.
rozwiń zwiń