X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

KNF: łatwiejszy dostęp do listy ostrzeżeń przez aplikację i odświeżoną stronę

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 14:32
Komisja Nadzoru Finansowego zaprezentowała nową stronę internetową oraz aplikację mobilną KNF Alert, która pozwala na uzyskanie dostępu do "Listy ostrzeżeń publicznych KNF" za pomocą smartfona.
Audio
  • Przewodniczący KNF Marek Chrzanowski: celem modernizacji strony internetowej jest przekazywanie informacji w sposób bardziej przejrzysty i intuicyjny (IAR)
  • Przewodniczący KNF Marek Chrzanowski o planowanych akcjach edukacyjnych (IAR)
Siedziba KNF
Siedziba KNF Foto: Btnmdt/GFDL/Wikimedia commons

Przewodniczący Komisji Marek Chrzanowski powiedział, że celem modernizacji strony internetowej jest przekazywanie informacji w sposób bardziej przejrzysty i intuicyjny - "Chcieliśmy umożliwić łatwiejszy dostęp klientom sektora finansowego do listy ostrzeżeń i do listy podmiotów nadzorowanych".

Nowością na stronie jest dział "Dla konsumenta" z informacjami dotyczącymi między innymi kwestii ochrony klienta na rynku usług finansowych, czy odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Przewodniczący KNF powiedział, że zamierza podjąć działania edukacyjne, których celem będzie uwrażliwienie Polaków na problem działania nieuczciwych firm z sektora finansowego i poszerzenie wiedzy o istnieniu ogólnodostępnej listy ostrzeżeń. Do współpracy zostali zaproszeni przedstawiciele instytucji finansowych i Związek Banków Polskich. Spotkanie w tej sprawie ma odbyć się na początku lipca.

Aplikacja KNF Alert

Aplikacja KNF Alert wyświetla komunikaty o nowych podmiotach dodanych na listę ostrzeżeń. Ponadto użytkownicy mogą sami ją przejrzeć lub sprawdzić za pomocą opcji "szukaj", czy dana firma się na niej znajduje.

Na razie aplikacja jest dostępna na urządzeniach z systemem android, w przyszłości KNF planuje rozszerzyć usługę na smartfony z innymi systemami.

IAR, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KNF: nowe wpisy na liście ostrzeżeń publicznych

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 15:37
Platynowe Inwestycje SA z siedzibą w Płocku oraz SouthBanco - to nowe firmy, wpisane w piątek przez Komisję Nadzoru Finansowego na listę ostrzeżeń publicznych - poinformowała KNF w komunikacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KNF będzie blokować strony internetowe firm finansowych?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 12:30
KNF chce blokować strony internetowe nielegalnych firm finansowych, które świadczą swoje usługi w sieci. Do resortu finansów trafił właśnie przygotowany przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego projekt zmian w tej sprawie. W ten sposób nadzorca chce chronić Polaków przed nieuczciwymi podmiotami i ewentualnymi stratami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa spółka na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 20:09
Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała we wtorek o wpisaniu na prowadzoną przez siebie listę ostrzeżeń publicznych nowego podmiotu - spółki CFD 1000 Limited z siedzibą we Wspólnocie Dominiki.
rozwiń zwiń