more_horiz
Gospodarka

Oszuści znów podszywają się pod ZUS. Zakład zaleca zachowanie szczególnej ostrożności

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 15:34
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi SMS-ami rozsyłanymi przez oszustów. "Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści. Nie należy klikać w linki, ani pobierać załączników nieznanego pochodzenia" - apeluje ZUS.
ZUS: nie wysyłamy do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejść
ZUS: nie wysyłamy do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejśćFoto: Shutterstock/Kaspars Grinvalds

- Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki zarówno mailowe, jak i w wiadomościach SMS ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia - wskazuje Grzegorz Dyjak z Centrali ZUS.

Dodaje, że wiadomości SMS o odebraniu nieodebranego świadczenia ZUS, z prośbą o jak najszybsze jego otrzymanie i konieczności przejścia do linku, nie są wysyłane przez ZUS.

ZUS nie wysyła informacji z linkami

- Nie wysyłamy do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejść, nie prosimy też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji - podkreśla przedstawiciel Zakładu.

Zaleca też zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki. 

Czytaj także:

PAP/IAR/PR24.pl/mk