X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Susza coraz bardziej palącym problemem polskich rolników

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 15:21
− Powtarzające się susze mogą zagrozić bezpieczeństwu żywnościowemu Polski, przyznaje Marek Zieliński z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
Audio
  • O palącym problemie suszy w rolnictwie, mówią goście radiowej Jedynki./ Dariusz Kwiatkowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Fot. ilustracyjna
Fot. ilustracyjnaFoto: shutterstock.com

I dodaje, że wszystkie projekcje w odniesieniu do zmian klimatycznych wskazują, że w dłuższej perspektywie czasu czekają nas coraz częściej intensywne susze.

− Stąd gospodarstwa z uprawami polowymi będą miały problemy z dostosowaniem się do tego zjawiska – mówi gość radiowej Jedynki.

Jak wynika z badań, które objęły gospodarstwa dotknięte suszą, miały one gorsze plony i mniej produkowały mleka. A to przekłada się na znacznie gorsze wyniki ekonomiczne.

−Nastąpił w nich spadek dochodów rzędu 300 zł na hektar. Jest to dużo, biorąc pod uwagę wzrost kosztów środków produkcji, robocizny – mówi ekspert.

Po informacji o występowaniu suszy w 10 województwach, szef resortu zapowiedział, że jeśli spadek plonów z powodu suszy przekroczy 20 procent, to będą powoływane komisje szacujące szkody, a rolnicy otrzymają wsparcie.

Minister zapowiedział też budowę zbiorników retencyjnych, uproszczenie procedur dotyczących zgód na ich budowę przez rolników.

− To bardzo oczekiwane decyzje, uważa Aleksander Tadych, wiceprzewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych.

Dariusz Kwiatkowski, jk  

Zobacz więcej na temat: rolnictwo susza
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak