X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Rząd przyjął pakiet praw upraszczający finansowanie oraz organizację produkcji rolnej, w tym stosowania dopłat bezpośrednich

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 16:40
Rada Ministrów przyjęła we wtorek pakiet rozwiązań usprawniających i upraszczających finansowanie wsparcia rolnictwa – wśród nich m. in. upraszczający zasady stosowania zaliczek dla płatności bezpośrednich.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Fot. Min. Rolnictwa

Jak poinformowano w komunikacie, nowe rozwiązania,  mające na celu usprawnienia procesu wydatkowania środków finansowych w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz w ramach działań objętych zintegrowanym systemem zarządzania i kontroli, mają obowiązywać od 1 października 2019 roku.Ustawa upraszcza zasady stosowania zaliczek dla płatności bezpośrednich i działań z programu PROW2014-2020

Przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi projekt zakłada, uproszczenie i ujednolicenie zasad stosowania zaliczek dla płatności bezpośrednich i działań obszarowych w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014–2020.

"Zmiany zwiększą stabilność prowadzenia działalności rolniczej i będą korzystne dla rolników, także tych prowadzących działalność ekologiczną" - czytamy w uzasadnieniu.

Ustawa nakłada obowiązek posiadania tytułu prawnego do gruntów korzystających z płatności bezpośrednich

Rozszerza na wszystkie grunty państwowe wymóg posiadania tytułu prawnego do działek rolnych zgłaszanych do płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW 2014-2020. Jak wskazał resort, "pozwoli to przeciwdziałać zjawisku ubiegania się o płatności do gruntów użytkowanych nielegalnie".

Ustawa wprowadzą zmiany umożliwiające wpis do katalogu producentów rolnych

Projektowana zmiana przewiduje również rozszerzenie katalogu przypadków umożliwiających małżonkom i współposiadaczom gospodarstw rolnych, nadawanie odrębnych numerów identyfikacyjnych. Według resortu, "rozwiązanie to umożliwi uzyskanie wpisu do ewidencji producentów prowadzonej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARMiR) oraz nadanie numeru identyfikacyjnego osobom pozostającym w związku małżeńskim i współposiadaczom gospodarstw rolnych, którzy zamierzają skorzystać z mechanizmów administrowanych przez ARMiR oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR), niezwiązanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego lub są posiadaczami zwierząt".

Uproszczenie zasad korzystania z funduszy promocji produktów rolno spożywczych

W nowelizacji przewidziano także uproszczenie zasad funkcjonowania dotyczących uczestników funduszy promocji produktów rolno-spożywczych. "Dzięki temu nie trzeba będzie posiadać numeru identyfikacyjnego, o którym mowa w ustawie o krajowym systemie ewidencji i podawać go w składanych deklaracjach" - czytamy w uzasadnieniu do projektu.

Korzystne zmiany dla doradców rolniczych

Kolejna zmiana przewidziana w projekcie polega na skróceniu minimalnego okresu doświadczenia w pracy doradczej, wymaganego do uzyskania wpisu na listę doradców rolniczych, rolnośrodowiskowych i leśnych – z 1 roku do 6 miesięcy, oraz na wskazaniu, zgodnie z ustawą „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce”, 30 punktów ECTS jako niezbędnych do uzyskania w formie studiów podyplomowych wiedzy z zakresu rolnictwa. Przewiduje się, że zmiana ta będzie sprzyjała zwiększeniu liczby osób świadczących usługi w tym zakresie, a tym samym wzmocnieniu konkurencji na rynku tych usług.

PAP, Komunikat CIR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak