X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rolnicy mają więcej czasu na składanie wniosków. ARiMR przedłuża terminy

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 18:30
Nabór wniosków o dofinansowanie instalacji nawadniających w gospodarstwach rolnych przedłużony został do 20 lipca br. Z powodu utrudnień związanych z pandemią koronawirusa, ARiMR wydłużyła także terminy naborów wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią. Agencja przypomina, że wnioski na restrukturyzację małych gospodarstw można składać do 29 maja.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Tomasz Matusiak

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że do 20 lipca tego roku wydłużony został nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w obszarze nawadniania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Wskazano, że maksymalna wysokość pomocy, udzielonej jednemu beneficjentowi na jedno gospodarstwo rolne pozostaje na tym samym poziomie i nie może przekroczyć 100 tys. zł.

Inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią

Z powodu utrudnień związanych z pandemią koronawirusa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła także terminy naborów wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią.


pogoda deszcz miasto free pixabay 1200.jpg
Wiceminister klimatu o suszy: zagospodarowanie deszczówki bardzo wskazane

Do 15 czerwca 2020 r. przedłużony został termin na dostarczanie wniosków w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof". Ta propozycja pomocy skierowana jest do dwóch grup odbiorców.

Pierwszą stanowią rolnicy, którzy zajmują się chowem lub hodowlą nie mniej niż 50 sztuk świń, i chcą zrealizować inwestycje chroniące ich gospodarstwa przed rozprzestrzenianiem się wirusa ASF. Na tego typu przedsięwzięcia mogą otrzymać maksymalnie 100 tys. zł.


susza1200.jpg
Program rozwoju retencji. Gróbarczyk: specustawa skróci procesy inwestycyjne

Drugą grupą, do której kierowane jest wsparcie, są spółki wodne lub związki spółek wodnych, w których większość stanowią rolnicy posiadający grunty rolne. Na inwestycje w sprzęt do utrzymania urządzeń wodnych służących zabezpieczeniu gospodarstw rolnych przed zalaniem, podtopieniem lub nadmiernym uwilgoceniem spowodowanym przez powódź lub deszcz nawalny mogą one otrzymać maksymalnie 1 mln zł.

Warunkiem jest biznesplan rozwoju gospodarstwa

Natomiast do 29 maja tego roku można składać wnioski o pomoc finansową na restrukturyzację małych gospodarstw rolnych – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Maksymalna kwota pomocy wynosi 60 tys. zł i jest wypłacana w dwóch transzach.


rolnictwo 1200.jpg
Ardanowski: widać, jak ważną rolę odgrywa rolnictwo w dobie koronawirusa

Pomoc mogą uzyskać rolnicy, jeżeli posiadają gospodarstwo obejmujące co najmniej jeden hektar gruntów ornych, sadów, łąk trwałych, pastwisk trwałych, gruntów rolnych zabudowanych, gruntów pod stawami lub gruntów pod rowami. Premia przyznawana jest również w przypadku, jeżeli rolnik posiada nieruchomość służącą specjalistycznej produkcji rolnej, której wielkość ekonomiczna jest mniejsza niż 13 tys. euro.

Warunkiem otrzymania pomocy jest przedłożenie biznesplanu rozwoju gospodarstwa, bądź zobowiązanie się do jego realizacji.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

 

Czytaj także

Można składać wnioski o dotacje na nawadnianie gospodarstwa. Nawet 60 proc. refundacji

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 04:37
Od piątku rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć uprawy przed suszą, mogą ubiegać się o dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. Wnioski można składać do 20 kwietnia w oddziałach regionalnych i biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc finansowa wynosi maksymalnie 100 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekonomista: susza może być barierą przy odmrażaniu gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 12:45
- Gospodarka wodna i rolnictwo, to w tej chwili najważniejsze kwestie. Możemy być pomocni innym, jeśli poradzimy sobie z tymi sprawami - mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista Jerzy Bielewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Roszczenia będą zrealizowane". Prezydent zapewnił, że rolnicy dostaną odszkodowania za suszę

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 18:00
W oświadczeniu wyemitowanym na koncie Kancelarii Prezydenta na Facebooku Andrzej Duda poinformował, że w czwartek spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim, a jednym z tematów rozmów była wypłata odszkodowań dla 10 proc. rolników, którzy dotąd nie otrzymali pieniędzy za straty spowodowane suszą w 2019 r. Przypomniał, że zwrócił się w środę o wypłatę tych środków.
rozwiń zwiń