X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rusza przyjmowanie wniosków o wsparcie dla grup i organizacji producentów rolnych. Można otrzymać 100 tysięcy euro

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 11:45
Od dziś, 15 kwietnia, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o wsparcie w ramach działania "tworzenie grup producentów i organizacji producentów". Maksymalnie grupa może uzyskać wsparcie do 100 tys. euro rocznie - poinformowała ARiMR.
Wsparcie otrzymają grupy  składające się z osób fizycznych, prowadzących działalność jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo.
Wsparcie otrzymają grupy składające się z osób fizycznych, prowadzących działalność jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo.Foto: Ljupco Smokovski/Shutterstock.com

Program skierowany jest do nowych grup producentów rolnych uznanych od 18 sierpnia 2020 r. na podstawie ustawy z 15 września 2000 r. o grupach producentów rolnych i ich związkach.

Zobacz, kto może otrzymać wsparcie, kto jest wyłączony

Grupy te muszą składać się z osób fizycznych, prowadzących działalność jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo. O dofinansowanie mogą starać się również organizacje producentów uznane na podstawie przepisów ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych.


uprawa rolnik rolnictwo koszta 1200.jpg
Na co rolnik może dostać pieniądze? W tym roku kontynuacja wsparcia i programów pomocowych

Wsparcia nie mogą otrzymać producenci drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw.

Aby otrzymać wsparcie należy się zarejestrować, potrzebny jest też biznesplan

Ubiegający się o wsparcie muszą w pierwszej kolejności uzyskać osobowość prawną wraz z rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowym – Rejestrze Przedsiębiorców.

Następnym krokiem jest złożenie wniosku o uznanie za grupę producentów rolnych lub organizację producentów wraz z planem biznesowym do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR.

Od tej daty beneficjent ma obowiązek realizacji zatwierdzonego planu biznesowego. Dopiero wówczas grupa producentów rolnych lub organizacja producentów może złożyć wniosek o przyznanie pomocy finansowej do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR - informuje Agencja.

Wsparcie przez pierwsze pięć lat działalności grupy

Pomoc jest realizowana w formie rocznych płatności przez okres pierwszych pięciu lat, następujących po dacie uznania grupy producentów rolnych lub organizacji producentów.


A ziemia.jpg
Akcja kredytowa dla rolników. Zobacz, na jakie cele można pozyskać pieniądzeWysokość wsparcia wynosi: w pierwszym roku - 10 proc. przychodów netto, w drugim roku - 9 proc., w trzecim roku - 8 proc. w czwartym roku - 7 proc., w piątym roku - 6 proc. Maksymalny limit przyznawanych środków finansowych to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu.

O wsparcie można się ubiegać do 31 maja 2021 r.

Wnioski o przyznanie pomocy należy składać do dyrektora oddział regionalnego ARiMR. Można to zrobić elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP albo przesłać przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej lub złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę np. za pośrednictwem wrzutni.

PAP, jk

Czytaj także

Akcja kredytowa dla rolników. Zobacz, na jakie cele można pozyskać pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 16:40
Od 8 lutego banki współpracujące z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymają limity oraz środki na dopłaty do kredytów preferencyjnych, które pozwolą na uruchomienie akcji kredytowej dla rolników - poinformowała ARiMR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszył nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie. Tym razem tylko przez internet

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 10:27
Rolnicy mogą od dziś składać wnioski w sprawie unijnych dopłat bezpośrednich na bieżący rok. W tym roku po raz pierwszy nabór dokumentów odbywa się wyłącznie przez internet. Służy do tego aplikacja eWniosek Plus przygotowana przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputer dla dziecka z rodziny rolniczej. Zbliża się koniec terminu składania wniosków o dofinansowanie

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 12:28
Jeszcze do 31 marca rolnicy mogą kupić komputer dla dziecka, korzystając z dofinansowania – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wsparcie wynosi 1500 zł. O przyznanie tej kwoty ubiegało się 39 tys. rolników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dopłaty bezpośrednie dla rolników. Dotychczas złożono ponad 90 tysięcy wniosków

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 07:27
W pierwszych dwóch tygodniach naboru wnioski o tegoroczne dopłaty bezpośrednie złożyło ponad 90 tysięcy osób - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Stanowi to ponad 5 procent wszystkich uprawnionych rolników.
rozwiń zwiń