X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Fundusze europejskie: ponad 37 miliardów euro na polskie rolnictwo i obszary wiejskie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 19:55
Wicepremier Henryk Kowalczyk mówił na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa, że z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej ma trafić na polską wieś ponad 37 miliardów euro. Prawie połowę stanowić mają dopłaty i płatności bezpośrednie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Szef resortu rolnictwa zaznaczał, że w przyszłym roku wzrosną także wydatki na rolnictwo z budżetu krajowego.

Dzięki przesunięciom dopłaty o 2 mld większe

Henryk Kowalczyk podkreślił, że środków na dopłaty będzie o niemal 2 miliardy euro więcej w stosunku do pierwotnych założeń.


Posłuchaj
00:22 fun1.mp3 Wicepremier Henryk Kowalczyk mówił na sejmowej komisji rolnictwa, że z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej ma trafić na polską wieś ponad 37 miliardów euro. Prawie połowę stanowić mają dopłaty i płatności bezpośrednie. /IAR/.

 

To skutek przesunięć dokonanych przez polskie władze kosztem działań inwestycyjnych. "W przypadku płatności bezpośrednich, największa część - około 45 procent będzie skierowana na podstawowe wsparcie dochodu, dotychczas określało się to mianem płatności obszarowej.


rolnik 1200.jpg
Dopłaty, wsparcie przetwórstwa, ubezpieczenie upraw. Jakie inne rozwiązania dla wsi obejmie Polski Ład? Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 12:34 Obserwuj nas na

Kolejne pozycje będą stanowiły: ekoschematy - 27 procent, dopłaty do produkcji - 15 procent i 11 procent dopłaty redystrybucyjnej dla małych gospodarstw" - wyliczał wiceszef rządu.


Posłuchaj
00:18 fun2.mp3 "Poza działaniami na rzecz rolników, z pieniędzy unijnych realizowane będą również działania z funduszu Polityki Spójności. Wydatki dla Polski wstępnie oszacowano na poziomie 10 miliardów euro" - dodawał wicepremier./IAR/.

 

Ponadto 10 mld euro z Funduszu Spójności

- Poza działaniami na rzecz rolników, z pieniędzy unijnych realizowane będą również działania z funduszu Polityki Spójności. Wydatki dla Polski wstępnie oszacowano na poziomie 10 miliardów euro - dodawał wicepremier.

- Szacuje się, że na działania na rzecz rozwoju obszarów wiejskich przeznaczone będzie około 10 miliardów euro we właściwych programach krajowych i regionalnych. Oznacza to prawie dwukrotny wzrost środków na tereny wiejskie z Polityki Spójności. A są to fundusze poza bezpośrednią dyspozycją ministra rolnictwa - zaznaczał szef resortu.

Elementem unijnej puli pieniędzy dla polskiej wsi w nowej perspektywie finansowej UE mają być także środki z Funduszu Odbudowy. Krajowy Plan Odbudowy zakłada przeznaczenie na ten cel 2 miliardów 300 milionów euro.

IAR, jk

Czytaj także

Wiceminister funduszy: Krajowy Plan Odbudowy będzie satysfakcjonujący dla obszarów wiejskich

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 16:05
750 miliardów złotych trafi do Polski w latach 2021-2027 - to dla naszego kraju olbrzymi zastrzyk finansowy. Prace Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) dotyczą Funduszu Odbudowy, polityki spójności, instrumentu React-EU i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji - mówił podczas posiedzenia Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak będą wydawane pieniądze z nowego budżetu UE na rolnictwo? Ministerstwo ujawniło szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 15:35
W resorcie rolnictwa trwają prace nad zatwierdzeniem planów wydatkowania środków z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Chodzi o Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027. Ostatnie korekty wprowadzono też do Krajowego Planu Odbudowy w segmencie rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosińska-Jedynak: jesteśmy jednym z liderów pod względem inwestowania funduszy unijnych

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 17:01
O stanie realizacji polityki spójności i przygotowaniach do zainwestowania przez Polskę 770 mld zł z nowego budżetu UE rozmawiali członkowie Międzyresortowego Zespołu ds. Funduszy Unii Europejskiej. Obradom przewodniczyła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
rozwiń zwiń