more_horiz
Gospodarka

Eksport zboża z Polski. Minister rolnictwa podał najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 16:06
Minister rolnictwa Robert Telus powiedział, że zgodnie z informacjami Krajowej Administracji Skarbowej, w marcu wyeksportowano z Polski 1 mln 54 tys. ton zboża, a w kwietniu 1 mln 152 tys. ton. Poinformował również o postępie programu dopłat do budowy silosów.
Minister rolnictwa Robert Telus.
Minister rolnictwa Robert Telus.Foto: twitter/mrirw

Szef resortu rolnictwa na konferencji prasowej podał, że przez pierwsze dwa dni naboru złożono ponad 2,5 tys. wniosków na 108 mln zł dopłat do budowy silosów.

- Czym więcej zbudujemy tych silosów, tym większa szansa, że tego miejsca magazynowego wystarczy nam w nowym sezonie - powiedział Telus.

Eksport zboża z Polski

Minister rolnictwa przekazał, że zgodnie z informacjami Krajowej Administracji Skarbowej, w marcu wyeksportowano z Polski 1 mln 54 tys. ton zboża, a w kwietniu 1 mln 152 tys. ton. Dodał, że w maju "nie mamy jeszcze danych, ale wiemy, że nawet to było więcej niż było w kwietniu".

- Także już przez te trzy miesiące jest wyeksportowane dobrze ponad 3 miliony (...) ton zboża z Polski - wskazał Telus.

W jego ocenie, "jest duża szansa, że nam się uda to co zaplanowaliśmy wyeksportować".

Skup nadwyżek zboża

Zgodnie z szacunkowymi danymi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ze stanem na piątek skupione zostało ok. 56 proc. nadwyżki zbóż od rolników - podsumował minister.

Czytaj także:

IAR/PAP/PR24/akg 

REKLAMA