X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Rusza program Agroenergia: rolnik zarobi na produkcji własnego prądu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 13:44
Rusza program "Agroenergia", dzięki któremu każdy rolnik będzie mógł produkować energię z odnawialnych źródeł wytworzonych we własnym gospodarstwie i dodać ją do sieci energetycznej, z której korzysta.
Audio
  • Każdy rolnik będzie mógł produkować energię z odnawialnych źródeł wytworzonych we własnym gospodarstwie i dodać ją do sieci energetycznej, z której korzysta. Ministrowie środowiska i rolnictwa przedstawili program "Agroenergia" na wspólnej konferencji w Warszawie./IAR/.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Ministrowie: środowiska i rolnictwa przedstawili program "Agroenergia" na wspólnej konferencji w Warszawie.

Rolnik wyprodukuje prąd z biomasy, dzi eki panelom, wiatrakom

Jak powiedział szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, program "Agroenergia" umożliwi rolnikom wykorzystanie naturalnego potencjału, na przykład biomasy odpadowej.

Własna produkcja to mniej wyłączeń prądu i spadków napięcia na wsi

Minister dodał, że "Agroenergia" to bardzo ważny element dla stabilizacji energii elektrycznej w sieci na terenach wiejskich.

− To wieś jest najbardziej narażona na niedostatki energii, na spadki napięcia, na wyłączanie prądu w sytuacjach kryzysowych. Ustabilizowanie tego problemu przez źródła lokalne, również te które będziemy wspierali z tego programu, jest ważne dla całego społeczeństwa, nie tylko dla rolników" - mówił Jan Krzysztof Ardanowski.

 Minister H. #Kowalczyk: Program #Agroenergia jest uzupełnieniem dotychczasowych programów #CiepłownictwoPowiatowe, #EnergiaPlus, #GeotermiaPlus oraz #CzystePowietrze i jest bezpośrednio skierowany do rolników indywidualnych chcących zainwestować https://t.co/bP4FNQB1HV. w #OZE. pic.twitter.com/kQPLlxUveB

Własna produkcja prądu nie tylko zwiększy dochody rolnika, będzie służyć ochronie środowiska

Minister środowiska Henryk Kowalczyk powiedział, że program "Agroenergia" będzie służyć nie tylko rolnikom, ale także ochronie środowiska. "Powstanie kolejnych wiele systemów energetycznych, takich które będą przynosiły dodatkowe dochody dla rolników, ale będą również bardzo służyły ochronie klimatu.

W przypadku produkowania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł nie będzie wytwarzany dwutlenek węgla" - wskazywał minister.

Program stawia na wykorzystanie paneli słonecznych, elektrownie wiatrowe i wodne

Program "Agroenergia" skierowany jest do indywidualnych rolników. Polega na finansowym wsparciu technologii, takich jak fotowoltaika, małe elektrownie wiatrowe i wodne.

Maksymalne dofinansowanie do 800 tys. zł

Na dotacje zarezerwowano 80 milionów złotych. Wartość maksymalnego dofinansowania to 800 tysięcy złotych. Natomiast na pożyczki do rozdysponowania jest 120 milionów złotych.

Wnioski można składać do 20 grudnia bieżącego roku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej tej instytucji.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak