X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program "Mój prąd" będzie kontynuowany. Zmienią się jednak jego warunki

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 14:11
Rządowy program "Mój prąd", zapewniający współfinansowanie prosumenckich instalacji fotowoltaicznych, będzie kontynuowany - zapewnił w czwartek wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Zapowiedział, że kolejny nabór wniosków w ramach tego programu może rozpocząć się do połowy tego roku.


FOTOWOLTAIKA PIXABAY.jpg
"Mój Prąd" w trzeciej odsłonie. Kurtyka: to program bardzo oczekiwany

Program będzie kontynuowany na trochę zmienionych warunkach

- Pracujemy nad tym, żeby ten program był kontynuowany, w trochę zmienionych warunkach. Czekamy też na możliwość zbudowania dużego budżetu tego programu, tak aby nie były to działania pozorne - na to potrzeba trochę czasu - powiedział wiceminister w internetowej debacie w ramach EEC Trends Online - wydarzenia poprzedzającego Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach.


Posłuchaj
00:20 zyska.mp3 Polska może osiągnąć poziomy wskaźników odnawialnych źródeł energii na 2030 rok wcześniej niż zakłada "Polityka energetyczna Polski do 2040 roku" - ocenia wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. /IAR/.

 
Nowy nabór powinien ruszyć w tej połowie roku, z programu skorzystało już prawie pół miliona prosumentów

- Myślę, że w tym roku, w pierwszej połowie roku, będzie szansa na uruchomienie naboru - dodał Zyska, który jest także pełnomocnikiem rządu ds. odnawialnych źródeł energii.


ekologia smog1200.jpg
Spada udział węgla w polskiej energetyce, a rośnie liczba prywatnych producentów prądu


Przypomniał, że m.in. dzięki uruchomionemu w 2019 r. programowi "Mój prąd" w Polsce nastąpił olbrzymi wzrost ilości prosumentów, czyli jednoczesnych producentów i konsumentów energii elektrycznej.

W końcu ub. roku w kraju działało już - jak poinformował wiceminister - ok. 457 tys. instalacji prosumenckich, wobec ok. 5 tys. pięć lat wcześniej.

Program obejmuje dofinansowanie 50 proc. instalacji fotowoltaicznych

Program "Mój Prąd" umożliwia uzyskanie dofinansowania na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Budżet rozpoczętego w 2019 r. programu przy jego starcie określono na 1,1 mld zł. Dotychczas dofinansowanie obejmowało do 50 proc. kosztów instalacji, nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Dofinansowywano instalacje o mocy od 2 do 10 kW.


121.jpg
Nie ma odwrotu od OZE. Proekologiczne strategie i programy będą w Polsce kontynuowane

Jesienią ub. roku resort klimatu zapowiadał także uzupełnienie programu "Mój prąd" o możliwość finansowania - oprócz instalacji fotowoltaicznych - również domowych ładowarek do samochodów elektrycznych.

Szef resortu klimatu Micha Kurtyka zapewniał także, że program nadal będzie łatwy w obsłudze i dostępny dla wszystkich chętnych.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Coraz więcej prądu z fotowoltaiki. Znamy najnowsze dane PSE

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 17:05
Moc zainstalowana fotowoltaiki w polskim systemie elektroenergetycznym wyniosła 1 grudnia 2020 r. dokładnie 3661,7 MW - poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne - operator przesyłowy energii elektrycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma odwrotu od OZE. Proekologiczne strategie i programy będą w Polsce kontynuowane

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 10:07
Polityka energetyczna Polski do 2040 roku, przyjęta niedawno przez rząd, zakłada sprawiedliwą transformację, budowę równoległego, zeroemisyjnego systemu energetycznego i dobrą jakość powietrza. Choć plan rozpisany jest na wiele lat, to już obecnie takie programy jak "Czyste powietrze" czy "Mój prąd" wyznaczają kierunki transformacji energetycznej i zapowiadają odejście od węgla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spada udział węgla w polskiej energetyce, a rośnie liczba prywatnych producentów prądu

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 14:05
Udział węgla kamiennego i brunatnego w produkcji prądu spadł w 2020 roku do poziomu poniżej 70 procent. A liczba prosumentów, czyli użytkowników i prywatnych producentów energii elektrycznej już wynosi 500 tysięcy, co oznacza wzrost o 11 procent w ciągu pięciu lat.
rozwiń zwiń