Wimbledon: rekordowa pula nagród w historii tenisa
Pula nagród w wielkoszlemowym turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie osiągnie 26,75 miliona funtów. Tak wysokiego funduszu nie miała wcześniej żadna inna tenisowa impreza. Zawody odbędą się między 29 czerwca a 12 lipca.
2015-04-28, 16:15
Oznacza to wzrost w porównaniu z poprzednią edycją o siedem procent.
W zeszłym sezonie triumfowali Czeszka Petra Kvitova i Serb Novak Djokovic. Oboje otrzymali po 1,76 mln funtów. Tym razem zwycięzcy wzbogacą się o 1,88 mln. Natomiast ci, którzy odpadną już w pierwszej rundzie, zarobią po 29 tys., o dwa tysiące więcej niż przed rokiem.
W ostatnich latach pula nagród w turniejach wielkoszlemowych wyraźnie wzrasta. Jeszcze w 2011 roku zwycięzca Wimbledonu otrzymywał 1,1 mln, a odpadający w pierwszej rundzie po 11,5 tys.
Dwa tygodnie temu o zwiększeniu puli nagród poinformowali organizatorzy Roland Garros, który 24 maja rozpocznie się w Paryżu. Wzrosła do 28 mln euro (ok. 20 mln funtów).
REKLAMA
Jeden funt to równowartość około 5,6 zł.
bor
REKLAMA