Ekstraklasa: pierwsza wygrana Legii w sezonie. Świetny pościg piłkarzy Besnika Hasiego
Legia Warszawa po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonała Wisłę Płock 3:2. Gospodarze po 10 minutach mieli przewagę dwóch bramek, ale nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku.
2016-07-30, 22:46
Posłuchaj
W derbach Mazowsza faworytem był oczywiście mistrz Polski, który w rozpoczętym niedawno sezonie Ekstraklasy jeszcze nie poczuł smaku zwycięstwa i w Płocku chciał po raz pierwszy zgarnąć komplet punktów.
Początek spotkania był jednak dla piłkarzy Besnika Hasiego szokujący. Pierwszy rzut rożny dla rywali zakończył się bramką już w 2. minucie meczu po strzale Tomislava Bożicia. W 10. minucie było już 2:0 dla rywali, znów po stałym fragmencie gry - do siatki trafił Przemysław Szymiński. Warto podkreślić, że dwie asysty zanotował były zawodnik Legii, Dominik Furman.
Mistrz Polski zdołał jednak otrząsnąć się po piorunującym początku rywali i ruszył do odrabiania strat. Z minuty na minutę gra zazębiała się coraz bardziej, a do wyrównania udało się doprowadzić jeszcze przed przerwą. Gole strzelali Aleksandar Prijović i Michał Kucharczyk. Wisła Płock gasła coraz bardziej, nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z napierającą Legią.
Po przerwie zawodnicy ze stolicy ruszyli do dalszych ataków, a na efekty nie trzeba było długo czekać. W 59. minucie po zamieszaniu w polu karnym płocczan na listę strzelców wpisał się Igor Lewczuk. Wisła próbowała jeszcze odmienić losy meczu, jednak na posterunku był Arkadiusz Malarz, który świetnie interweniował przy uderzeniu Siergieja Kriwca. Legioniści bronili się dobrze, szukali jeszcze okazji w kontrataku, ale ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie.
REKLAMA
Mimo beznadziejnego początku Legia zagrała jak na mistrza przystało, potrafiła odwrócić lody spotkania i sięgnąć po zwycięstwo. Wiadomo, że obecnie priorytetem dla zespołu jest walka o Ligę Mistrzów, jednak nawet bez kilku czołowych zawodników drużyna jest w stanie wygrywać.
Wisła Płock - Legia Warszawa 2:3 (2:2)
Bramki: 1:0 Tomislav Bozic (2-głową), 2:0 Przemysław Szymiński (10-głową), 2:1 Aleksandar Prijovic (17-głową), 2:2 Michał Kucharczyk (41), 2:3 Igor Lewczuk (58).
Żółta kartka - Legia Warszawa: Jakub Kosecki.
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 9 679.
REKLAMA
Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Tomislav Bozic, Patryk Stępiński - Arkadiusz Reca (87. Mikołaj Lebedyński), Dominik Furman, Maksymilian Rogalski (65. Siergiej Kriwiec), Dimityr Ilijew, Witalij Hemeha (46. Giorgi Merebaszwili) - Jose Kante.
Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk, Tomasz Brzyski - Jakub Kosecki (68. Steeven Langil), Michał Kopczyński, Kasper Hamalainen (71. Tomasz Jodłowiec), Thibault Moulin (83. Nemanja Nikolic), Michał Kucharczyk - Aleksandar Prijovic.
ps, PolskieRadio.pl
REKLAMA