X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Konwencja tematyczna PiS w Kielcach. Nowe pomysły dla polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 15:30
O dotychczasowych działaniach na rzecz wsi oraz o planach na następną kadencję mówili w Kielcach przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. To za sprawą kolejnej konwencji tematycznej tego ugrupowania. W stolicy województwa świętokrzyskiego obecne były władze partii, członkowie rządu jak również kandydaci na posłów z tego okręgu.
Audio
  • Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na konwencji w Kielcach (PR24)
  • Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego na konwencji PiS w Kielcach (PR24)
  • Przemówienie b. premier Beaty Szydło na konwencji PiS w Kielcach (PR24)
  • Wystąpienie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego na konwencji PiS w Kielcach (PR24)
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w KielcachFoto: PAP/Piotr Polak
  • Zakończyła się ostatnia z zaplanowanych konwencji tematycznych PiS. Środowe spotkanie poświęcone było rolnictwu i wsi
  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił, że "polska wieś jest w dużej mierze beneficjentem naszego programu społecznego". - PiS chce być partią polskiej wsi - przekonywał
  • Premier Mateusz Morawiecki mówił m.in., że "sukces wsi przekłada się na sukces miast". - Polska wieś i polskie miasta jadą na jednym wózku - podkreślił
  • Była premier Beata Szydło podkreślała z mównicy, że "z rozwoju gospodarczego ma prawo korzystać każdy, bez względu na to, gdzie mieszka"
  • Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski mówił, że Polska "staje się graczem światowym, jeśli chodzi o żywność"

Konwencję transmitowaliśmy na portalu PolskieRadio24.pl.

17.40

Kielecka konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości zakończyła się prezentacją kandydatów PiS na posłów i senatorów z Ziemi Świętokrzyskiej.

konwencja ardanowski pap 1200.jpg
Jan Krzysztof Ardanowski: tylko PiS ma sensowny program dla wsi

17.35

- Rząd, który rozumie, że wieś i rolnictwo to ważne elementy działalności gospodarczej, przynoszące dochody, które możemy przeznaczać na wielkie programy społeczne, jest w stanie kierować sprawami Polski tak, że nawet, gdy pojawią się nowe problemy, to mając pracowitą, gospodarną polską wieś, ludzi, którzy w sercu noszą ojczyznę, damy radę - mówił Jan Krzysztof Ardanowski.

17.23

Minister rolnictwa: stabilność rynku wymaga otwarcia na świat. Dlatego w najbliższych dniach ogłoszę uruchomienie państwowych nabrzeży do przeładunku cukru i zboża. - To jest wypłynięcie - dosłownie i w przenośni - na szerokie i głębokie wody. Nie boimy się konkurencji światowej. Stajemy się graczem światowym, jeżeli chodzi o żywność - mówił Jan Krzysztof Ardanowski.

17.20

Jan Krzysztof Ardanowski: z profesorem Janem Szyszko niejednokrotnie rozmawialiśmy o tym, jak rozwijać rolnictwo z jednoczesną troską o środowisko. - Straciliśmy wielkiego człowieka, który wiedział, że polska wieś może być wielkim wkładem do walki ze zmianami klimatu - mówił o zmarłym byłym ministrze środowiska Jan Krzysztof Ardanowski. 

17.15

- To Prawo i Sprawiedliwość jest reprezentantem polskiej wsi. My polską wieś szanujemy i kochamy, ale nie ckliwym uczuciem - jesteśmy przekonani o jej wartości, o tym, co wnosi do państwa i całego społeczeństwa - mówił minister rolnictwa.

17.14

Głos zabiera minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

beata_szydlo_kielce1200.jpg
Beata Szydło: musimy walczyć o wsparcie dla polskiego rolnictwa

17.10

17.04

Beata Szydło: z rozwoju gospodarczego ma prawo korzystać każdy, bez względu na to, gdzie mieszka. - Dlatego uruchomiliśmy programy, które pozwalają budować drogi gminne i samorządowe, odbudowujemy połączenia autobusowe, uruchomiliśmy środki na dofinansowanie różnego rodzaju inicjatyw społecznych i kulturalnych - mówiła Beata Szydło.

16.56

Beata Szydło: przeciwstawiliśmy się pogłębianiu kryzysu w Unii Europejskiej. - Dzisiaj widać tego efekty - mówiła eurodeputowana PiS. - Rząd PiS chce bronić interesu Polski - dodała. 

16.54

Na mównicę wchodzi eurodeputowana PiS Beata Szydło.

morawiecki pap 1200.jpg
Premier: sukces polskiej wsi przekłada się na sukces polskich miast

16.48

Premier podkreślił, że "jest absolutnym nieporozumieniem, jeśli ktoś chce konfliktować wieś i miasto". - Sukces wsi przekłada się na sukces miast. Polska wieś i polskie miasta jadą na jednym wózku - podkreślił szef rządu.

16.45

- Nasz rząd zdecydował się zmienić zasady w obszarze rolnego handlu detalicznego. Do 40 tys. złotych bez podatku mogą sprzedawać rolnicy w miejscu wytworzenia, ale także dystrybuować detalicznie, by skrócić drogę od pola do stołu. To jest sedno naszego programu - mówił premier. 

16.40

16.39

Premier Mateusz Morawiecki: polska wieś jest depozytariuszem narodowych wartości. - Żeby polska wieś się rozwijała, to musimy wdrożyć strategię dla polskiej wsi. Ta strategia opiera się na trzech podstawowych działaniach:wsparcie dla rolnictwa, rozwój i równe prawa, w szczególności w Unii Europejskiej - mówił szef rządu.

16.38

Na mównicę wchodzi premier Mateusz Morawiecki.

kaczyński pap 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: PiS jest i chce być nadal partią polskiej wsi

16.35

16.33

Jarosław Kaczyński: my chcemy polską wieś naprawdę wesprzeć. - Polska wieś jest w dużej mierze beneficjentem naszego programu społecznego. Prawo i Sprawiedliwość chce być partią polskiej wsi. Ośmielę się powiedzieć, że jest partią polskiej wsi, jest partią Polaków, uczciwych Polaków - mówił Jarosław Kaczyński.

16.30

Jarosław Kaczyński: polskiej wsi trzeba pomóc, ale trzeba też szanować jej tradycje i wartości. - Polska wieś dokonała ogromnego postępu - podkreślił prezes PiS.

16.23

Jarosław Kaczyński podkreślił, że nominacja Janusza Wojciechowskiego na komisarza ds. rolnictwa jest najważniejszą pozycją, jaką Polska kiedykolwiek osiągnęła w Unii Europejskiej. - Jestem przekonany, że Janusz Wojciechowski, człowiek związany z rolnictwem od dziesięcioleci (...), będzie realizował swoją koncepcję rolnictwa w całej Europie - mówił Jarosław Kaczyński. - To wielki dzień dla wszystkich, którzy chcą, by polskie rolnictwo kwitło - dodał.

16.20

Na mównicę wchodzi prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

pap jarosław kaczyński 3 1200.jpg
Prezes PiS: przez cztery lata udowodniliśmy swoją wiarygodność

16.15

Konwencję rozpoczęło uczczenie pamięci zmarłego Jana Szyszki, oraz wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego".

16.00

Kielecka konwencja Prawa i Sprawiedliwości była ostatnią z serii tematycznych spotkań o charakterze programowym. Przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi przybliżały one elementy programu PiS. Wcześniej odbyły się konwencje dotyczące rodziny, gospodarki i zdrowia.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Mariusz Kamiński: idźcie na wybory, żeby rządzili ludzie uczciwi i przyzwoici


PolskieRadio24.pl, IAR/ mbl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: nasz wielki program społeczny doprowadził do likwidacji ubóstwa

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 19:55
- Niezależnie od tego, czy w Europie będzie koniunktura czy dekoniunktura, my jesteśmy na to wszystko przygotowani - powiedział Jarosław Kaczyński. W Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier w Przemyślu: pomóżcie nam iść drogą, która jest drogą patriotów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 20:20
- Odzyskaliśmy elementarną sterowność polityki zagranicznej. Zadecydowaliśmy o tym, że chcemy uzyskać resort rolnictwa w Komisji Europejskiej i uzyskaliśmy to - powiedział premier Mateusz Morawiecki we wtorek na spotkaniu z mieszkańcami Przemyśla.
rozwiń zwiń