X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

J. Jaśkowiak: nie mam zamiaru konkurować z tym jak sympatyczna jest M. Kidawa-Błońska

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 20:32
- Ja tak sympatyczny jak ona nigdy nie będę - powiedział w środę w Toruniu prezydent Poznania, kandydat PO w prawyborach na prezydenta RP Jacek Jaśkowiak. Dodał, że jego partia musi podjąć decyzję uwzględniając m.in. możliwość wzrostu potencjału danego kandydata.
Małgorzata Kidawa-Błońska, Jacek Jaśkowiak
Małgorzata Kidawa-Błońska, Jacek JaśkowiakFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

1200_Kidawa_Błońska_PAP.jpg
Małgorzata Kidawa-Błońska: przekonam wyborców do mojej wersji Polski

Jacek Jaśkowiak zwracał uwagę na to, że liczy się nie tylko popularność w danym momencie, ale też potencjał wzrostu. - O tym też będę chciał dziś z koleżankami i kolegami rozmawiać. Nie mam zamiaru konkurować z tym jak sympatyczna jest Małgorzata Kidawa-Błońska, bo ja tak sympatyczny jak ona nigdy nie będę. To jest dla mnie jasne. W tych wyborach my musimy się jednak zdecydować czy brać pod uwagę także elementy związane ze wzrostem potencjału danego kandydata, czy brać pod uwagę to, jakie on ma szanse przy określonych konkurentach - powiedział przed rozpoczęciem spotkania z działaczami PO z regionu kujawsko-pomorskiego, a także lokalnymi członkami KOD-u.

[POSŁUCHAJ W PR24] >>> Czesław Mroczek: w kwestii eutanazji i małżeństw homoseksualnych KO ma inne zdanie niż Jacek Jaśkowiak

Dodał, że w tego typu sytuacji zawsze należy analizować, kto komu ile głosów zabierze. Podkreślił, że nie może wziąć odpowiedzialności za decyzję w prawyborach kolegów i koleżanek z partii, ale chce przekonywać do określonych racji.

EN_01345380_0024 kopia 1200.jpg
K. Karnkowski: J. Jaśkowiak zaczyna się pozycjonować jako kandydat lewicowy

"Ważni są przedsiębiorcy"

Prezydent Poznania podkreślił, że dziś wszyscy licytują się na obietnice socjalne, a pomijani są przedsiębiorcy. To w jego ocenie błąd.

- Jestem w partii od sześciu lat. Przez ten czas pokazałem jak można inaczej pokazać pewne elementy, mieć miasto otwarte, współpracować z Kościołem i innymi organizacjami. Liczę, że będzie dziś na spotkaniu sporo osób z KOD-u, bo ja byłem z nimi na pierwszych demonstracjach, gdy w Polsce niszczono wolne sądy, niszczono niezależność mediów, łamano konstytucję - powiedział Jaśkowiak.

Jacek Protasiewicz 1200.jpg
Jacek Protasiewicz: Małgorzata Kidawa-Błońska byłaby skazana na porażkę z Andrzejem Dudą

"Wolę rozmawiać z tymi, którzy mają inny punkt widzenia"

Dodał, że niezwykle ważny jest dla niego także głos samorządowców, bo przyszłość samorządu terytorialnego leży mu na sercu. Wskazał, że bardzo lubi rozmawiać z osobami o innych poglądach. Podał przykład niedawnej rozmowy z bokserem Arturem Szpilką, który ma inne od niego poglądy np. w kwestiach narodowych.

- Ja często rozmawiam z osobami, które mają zupełnie inne poglądy. Ostatnio rozmawiałem z kibicami, którzy zbierali na groby powstańców wielkopolskich. Te dyskusje są dla mnie ciekawsze. Rozmawiać z tymi, którzy mają podobny punkt widzenia jest zawsze łatwiej. Ja wolę rozmawiać z tymi, którzy mają inny punkt widzenia i przedstawiać swoje racje - powiedział.

Przypomniał, że PiS w 2015 roku zaryzykowało i postawiło na Andrzeja Dudę, i przyniosło to wyborczy sukces.

kstar

Czytaj także

"Wierzę, że będzie rozważny, nie romantyczny". B. Budka przestrzega J. Jaśkowiaka

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 09:10
- Jestem przekonany co do kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - mówi w tygodniku "Wprost" szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka. Jak przyznaje, ma wątpliwości, czy Jacek Jaśkowiak, prezydent liberalnego Poznania, wpasowuje się w poglądy Polski powiatowej i małych miasteczek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie kandydatów PO na prezydenta. "Najważniejsza batalia"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 19:04
- Będziemy rozmawiać o Polsce i sprawach najważniejszych - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska startująca w prawyborach prezydenckich w PO. Jej kontrkandydat Jacek Jaśkowiak uważa, że prawybory to forma przygotowania do najważniejszej batalii, czyli wyborów prezydenckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lider Nowoczesnej: prawybory powinny odbywać się w całej koalicji

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 09:45
Postulat taki sformułował niedawno lider Nowoczesnej Adam Szłapka. Politycy PO uważają natomiast, że jest już za późno na to, by w prawyborach prezydenckich w Platformie mogły wziąć udział partie tworzące Koalicję Obywatelską, a więc także Nowoczesna, Inicjatywa Polska oraz Zieloni.
rozwiń zwiń