X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Naruszenie wolności słowa". Trzaskowski w ogniu krytyki Centrum Monitoringu Wolności Prasy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 09:11
- Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich protestuje przeciwko zastraszaniu dziennikarzy TVP przez Rafała Trzaskowskiego, kandydata KO na prezydenta RP - oświadczyła dr Jolanta Hajdasz, dyrektor CMWP SDP. Oceniła, że zastraszanie dziennikarzy przez polityków jest "jaskrawym naruszeniem zasady wolności słowa". 
Audio
  • Jolanta Hajdasz z Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP: wypowiedź Rafała Trzaskowskiego jest nieodpowiedzialna i skandaliczna oraz naruszającą zasadę wolności słowa w demokratycznym państwie (IAR)
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: Jakub Kaminski/East News
  • Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skrytykowało wypowiedź Rafała Trzaskowskiego adresowaną do dziennikarzy TVP Info
  • Kandydat KO na prezydenta powiedział na konferencji prasowej: "Śpieszcie się zadawać pytania, bo niewiele tygodni wam zostało"
  • W ocenie dr Jolanty Hajdasz z CMWP SDP, te słowa to zastraszanie dziennikarzy
  • - To jaskrawe naruszenie zasady wolności słowa, która jest fundamentem ustroju każdego demokratycznego państwa - oceniła szefowa CMWP
  •  Zwróciła też uwagę na fakt, że słowa polityka KO Rafała Trzaskowskiego jako kandydata do najwyższego urzędu w Polsce mogą mieć negatywne konsekwencje społeczne
trzaskowski_facebook 1200.jpg
Rafał Trzaskowski rozpoczął kampanię od ataku na TVP. "Niewiele tygodni już zostało"

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP, Rafał Trzaskowski zapowiedział w niedzielę likwidację programu TVP Info, programu informacyjnego "Wiadomości" i publicystyki politycznej w telewizji publicznej po ewentualnym wygraniu przez niego wyborów prezydenckich. - Śpieszcie się zadawać pytania, bo niewiele tygodni wam zostało - oświadczył po wysłuchaniu pytań dziennikarzy TVP Info na telekonferencji prasowej. 

Jolanta Hajdasz z Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP określiła w rozmowie z Polskim Radiem tę wypowiedź jako "nieodpowiedzialną i skandaliczną" oraz naruszającą zasadę wolności słowa w demokratycznym państwie. W wydanym w nocy z niedzieli na poniedziałek oświadczeniu zaprotestowała też przeciwko zastraszaniu dziennikarzy Telewizji Polskiej przez prezydenta Warszawy.

"Pogardliwe" zapowiedzi Rafała Trzaskowskiego

"Podczas swojej pierwszej konferencji prasowej w charakterze pretendenta do urzędu Prezydenta RP w negatywny sposób wypowiedział się o dziennikarzach TVP i samej telewizji publicznej. By uniknąć odpowiedzi na szereg trudnych dla siebie pytań zadanych mu przez dziennikarza TVP, w pogardliwy sposób zapowiedział chęć likwidacji telewizji publicznej" - napisała Jolanta Hajdasz.

>>> [TYLKO U NAS] Politolog o wystąpieniu Trzaskowskiego: napastliwe atakowanie przeciwników

Dyrektor CMWP SDP podkreśliła, że Rafał Trzaskowski po prostu próbował zastraszać reporterów TVP. "Do jej dziennikarzy skierował wyjątkowo szydercze słowa: »Śpieszcie się zadawać pytania, bo niewiele tygodni wam zostało«. Jest to próba zastraszenia przez polityka KO dziennikarzy mediów publicznych, która nigdy nie powinna mieć miejsca bez względu na jego ocenę ich pracy" - przekazała w oświadczeniu dr Jolanta Hajdasz.

Dyrektor CMWP SDP oświadczyła, że "zastraszanie dziennikarzy przez polityków jest jaskrawym naruszeniem zasady wolności słowa, która jest fundamentem ustroju każdego demokratycznego państwa". Zwróciła też uwagę na fakt, że słowa polityka KO Rafała Trzaskowskiego jako kandydata do najwyższego urzędu w Polsce mogą mieć negatywne konsekwencje społeczne.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Wolność słowa to fundament demokracji". Szef "Wiadomości" o atakach Trzaskowskiego na TVP

"Prowadzi do ograniczenia swobód obywatelskich"

"Zastraszanie dziennikarzy przez polityków ma zawsze na celu uruchomienie mechanizmu autocenzury w mediach, czyli samoograniczania się także innych dziennikarzy i nie podejmowania przez nich w publikacjach trudnych i kontrowersyjnych problemów społecznych, co w oczywisty sposób niszczy zasadę wolnego słowa i prowadzi do ograniczenia swobód obywatelskich" - przekazała dyrektor CMWP SDP Jolanta Hajdasz.


mbl

Czytaj także

Poseł PiS: fatalny prezydent Warszawy nie może być dobrym prezydentem Polski

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 11:33
- Nikt z nas nie wyobraża sobie, żeby PO była w stanie przekonać całą Polskę, że jeden z najgorszych prezydentów Warszawy, fatalny prezydent tego miasta, miałby być teraz dobrym prezydentem kraju - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Przemysław Czarnek. Gośćmi audycji byli także: doradca prezydenta Paweł Sałek i poseł KO Paweł Kowal. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chce się odbić od Warszawy jak od trampoliny". Miejscy aktywiści krytykują Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 08:39
- Rafał Trzaskowski zastał Warszawę zreprywatyzowaną, a zostawi rozgrzebaną - w ten sposób 1,5 roku rządów Rafała Trzaskowskiego w stolicy ocenił prezes ruchu Miasto Jest Nasze Jan Mencwel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Makowski: media podlegają krytyce, ale nie należy im grozić

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 15:40
- Polityk może się nie zgadzać z pracą dziennikarzy i ich krytykować, ale nie powinien grozić dziennikarzom w żaden sposób w obrębie debaty publicznej - ocenił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Marcin Makowski, publicysta. 
rozwiń zwiń