more_horiz
Wiadomości

Facebook blokuje kampanię Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Ks. prof. Cisło: to akt chrystianofobii

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 14:42
Dyrektor polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie ksiądz prof. Waldemar Cisło powiedział Polskiemu Radiu, że facebookowa blokada kampanii PKWP w obronie kobiet jest aktem chrystianofobii.
Facebook zablokował kampanię Pomocy Kościołowi w Potrzebie
Facebook zablokował kampanię Pomocy Kościołowi w PotrzebieFoto: shutterstock.com/Camilo Concha

W listopadzie ubiegłego roku brytyjskie biuro Papieskiego Stowarzyszenia PKWP rozpoczęło kampanię na rzecz walki z przemocą seksualną wobec chrześcijanek w krajach muzułmańskich.

Facebook

Ksiądz prof. Cisło podkreślił, że Facebook zamierza stać się sędzią w sprawach wartości chrześcijańskich w Europie.
- Dyrektor sekcji angielskiej biura Papieskiego Stowarzyszenia PKWP wykazał swoje wielkie zdziwienie tym, że Facebook okazał się w jednym: swoim sędzią i wykonawcą wyroku, a zapytany - na jakiej podstawie zablokował tę kampanię o sprawiedliwość i prawa kobiet? - nie był w stanie podać, żadnych konkretnych argumentów. Widzimy więc, że to wszystko jest uznaniowe i na zasadzie pewnej poprawności politycznej - mówił duchowny. Dodawał, że "to co się stało ze strony Facebooka jest bardzo niepokojące".

- To wpisuje się w to wszystko co dzieje w Europie. W ramach chociażby Centrum Monitorowania Wolności Religijnej na UKSW, bardzo często podkreślamy, że mamy do czynienia ze zjawiskiem, jakim jest christianofobia. Kiedy prosimy Parlament Europejski, instytucje europejskie o zwrócenie uwagi na podstawowe prawa człowieka, jakim jest wolność religijna, to niestety nie mamy mocnego wsparcia, a właściwie żadnego wsparcia nie ma - wyjaśnia ks. prof. Cisło.
Na całym świecie zbrodniczy proceder dotyczy rocznie kilku tysięcy kobiet. To dotyczy głównie terenów, gdzie do władzy doszło Państwo Islamskie, zwłaszcza Mosul - dodaje ks. profesor.

- Kiedy na rynku w Mosulu, jazydzkie chrześcijanki były z kartkami na szyi były sprzedawane jako niewolnice. Żeby jeszcze podkreślić dramat tamtejszych kobiet i dzieci, to należy podkreślić, że najmłodsza dziewczynka wykupiona z niewoli seksualnej od Państwa Islamskiego przez siostry, miała sześć lat. Biuro angielskie PKWP zwróciło się z apelem, żeby usłyszeć głos tych cierpiących kobiet, których tysiące to dotyczy. W Nigerii Boko Haram porwało 300 uczennic. Szybko je wywieziono z tego terenu i na siłę wydawano za mąż za muzułmanów - powiedział ks. prof. Cisło. Zaznaczył, że "tam, gdzie chrześcijanie są mniejszością, zabiera się im wszelkie prawa".

Posłuchaj
00:23 11484094_1.mp3 Ks. prof. Cisło: Facebook blokuje kampanię PKWP w obronie kobiet (IAR)

Wartości chrześcijańskie w Europie

Zauważył również, że "Europa neguje wartości chrześcijańskie". - To co zaproponowała Komisja do Spraw Równości UE, żeby wymazać z języka nazwę Boże Narodzenie czy mówienie o Matce Bożej, to te środowiska liberalne często się powołują na papieża, że on ich wspiera. Głos papieża był jednoznaczny, że nie można zakłamywać rzeczywistości, nie można wyrzucać swojego dziedzictwa. Warto o tym przypominać, bo w Parlamencie Europejskim nie było już drugi raz szopki Bożonarodzeniowej. Z tą chrystianofobią będziemy mieć do czynienia w wielu aspektach. Musimy z tym walczyć i się upominać - podkreślił dyrektor polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

W listopadzie 2021 roku powstała petycja i raport "Usłysz jej płacz". Facebook ograniczył zasięg kampanii. W mediach społecznościowych zablokowana została promocja petycji w obronie chrześcijanek.

Kampania podjęta przez brytyjskie biuro PKWP miała nagłośnić ten dramat.

- Przemoc wobec nich to pogwałcenie podstawowych praw ludzkich i religijnych - ocenił ks. prof. Cisło.
Pomoc Kościołowi w Potrzebie podtrzymuje, że Facebook, blokując kampanię wsparcia dla cierpiących kobiet, nie określił, jakie wytyczne i w jaki sposób zostały naruszone. Ograniczenia nie zostały wycofane.

Posłuchaj
00:32 11484094_2.mp3 "Europa neguje wartości chrześcijańskie", zauważa ksiądz profesor Cisło (IAR)

Czytaj także:

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem