more_horiz
Wiadomości

Konferencja PiS. Było 10 pytań do Tuska, doszło kolejne - o przychody Sikorskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 12:50
- Chcemy kontynuować temat zaczęty 12 dni temu, gdy zadaliśmy 10 pytań do Donalda Tuska - powiedział eurodeputowany Tomasz Poręba podczas wspólnej konferencji z Rafałem Bochenkiem. - Dzisiaj zadajemy 11. pytanie - dodał.
Konferencja PiS
Konferencja PiSFoto: FB/PiS

- To kwestia strategicznych, militarnych, ekonomicznych interesów Polski. Rząd PiS twardo buduje i spełnia te zadania, natomiast opozycja miała odmienne działanie w przeszłości, działając na szkodę Polski - przypomniał Tomasz Poręba.

Wskazał, że na zadane pytania Tusk nie udzielił żadnej odpowiedzi. 

11. pytanie

- Dzisiaj zadajemy 11. pytanie: Czy Donald Tusk wie, komu doradzał Radosław Sikorski lub na czyją rzecz pracował, wykazując ok. 800 tys. euro przychodów z tego powodu? - dodał Poręba.

Zaznaczył, że Polacy chcą znać odpowiedź na to ważne pytanie.

Zakłamane fakty

Rzecznik PiS Rafał Bochenek zwrócił natomiast uwagę, że Donald Tusk objeżdża Polskę i spotyka się ze swoimi wyborcami, ale przedstawiane przez niego fakty są zakłamane i odbiegają od rzeczywistości.

Kalendarz milczenia Tuska

20 stycznia politycy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili 10 pytań do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. Chodzi między innymi o przedłużenie umowy z Gazpromem do 2037 roku, likwidacje jednostek wojskowych na wschodzie kraju oraz rezygnacje z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w latach 2008-2009.

Kilka dni później posłowie Prawa i Sprawiedliwości uruchomili w Sejmie kalendarz, na którym odliczają dni braku odpowiedzi Donalda Tuska.


Posłuchaj
00:32 do10.mp3 Tomasz Poręba o pytaniach do Donalda Tuska (IAR)

 

Sikorski pod lupą Transparency International

Na dochody europosła Platformy Obywatelskiej uwagę zwróciła organizacja Transparency International EU. "Eurodeputowany Radosław Sikorski zadeklarował 40 tysięcy euro miesięcznego wynagrodzenia za »konsultacje«" - czytamy.

Z raportu wynika, że Radosław Sikorski z 12 dodatkowych zajęć miał dochód od 588 tysięcy euro do 804 tysięcy euro.

Cennik w PE

- W Parlamencie Europejskim jesteśmy świadkami czegoś, co jest szokujące. Jesteśmy świadkami afery korupcyjnej, która ma swój cennik. Nie tylko za konsultacje, ale także za poprawki, rezolucje - mówił Tomasz Poręba na antenie TVP Info 31 stycznia.

- To powinno być wyjaśnione, a winni powinni być ukarani - podkreślał europoseł PiS.

Posłuchaj
00:27 12176285_1 poreba sikor.mp3 Tomasz Poręba o oświadczeniach majątkowych w PE (IAR)

 

Czytaj także:

pb/fc/kor

Zobacz także

Zobacz także