more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS w Gliwicach: rządy PO-PSL osłabiały armię, redukowały ją

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 13:15
- Rządy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego miały to do siebie, że bardzo intensywnie zajmowały się nie wzmacnianiem, ale osłabianiem naszej armii, jej redukcją. Zajmowały się w szczególności redukcją tego, co na wschodzie. [...] Tam cięcia były największe - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Gliwic.
Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Gliwic
Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami GliwicFoto: twitter.com/Prawo i Sprawiedliwość

Podczas spotkania z mieszkańcami Gliwic prezes PiS mówił o tym, jak rządzili ci, którzy, jak mówił, "dzisiaj tak bardzo energicznie domagają się swojego powrotu do władzy".

Prezes PiS: politycy PO i PSL uważali, że zagrożenia ze wschodu nie istnieją

Rządy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego miały to do siebie, że bardzo intensywnie zajmowały się nie wzmacnianiem, ale osłabianiem naszej armii, jej redukcją - stwierdził. Jak przekonywał, w czasach koalicji PO-PSL rządzący "ciągle cięli wydatki, a siły zbrojne były tutaj na pierwszym miejscu, a w każdym razie jednym z pierwszych miejsc".

- Uważali, że jest bezpiecznie, będzie bezpiecznie, że wszelkiego rodzaju zagrożenia, w szczególności te ze wschodu, nie istnieją - mówił Jarosław Kaczyński. - Ostrzeżenia, nawet tak poważne, jak agresja na Gruzję, tutaj nie działały - podkreślił.

Posłuchaj
00:21 Prezes PiS PO i PSL cięły wydatki, siły zbrojne były tu na czołowym miejscu (IAR).mp3 Prezes PiS: PO i PSL cięły wydatki, siły zbrojne były tu na czołowym miejscu (IAR) 

Nie działały też, mówił, ostrzeżenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nawiązując do katastrofy smoleńskiej, prezes PiS mówił, że miała ona "wszelkie cechy, które skłaniały ku temu, żeby sądzić, że to jest zamach". - Oddali śledztwo. Jak wiadomo, to też był zamach, można powiedzieć, na polską suwerenność, polskie bezpieczeństwo - mówił lider Zjednoczonej Prawicy.

Czytaj również:

Jarosław Kaczyński: w latach rządów PO-PSL nie dbano o bezpieczeństwo energetyczne

Jarosław Kaczyński wskazał, że bezpieczeństwo to szersze pojęcie, obejmujące też kwestie gospodarcze i energetyczne. Zarzucił politykom PO-PSL, że w czasach ich rządów zrezygnowano z Baltic Pipe, "a budowa gazoportu bardzo się rozwlekała". - Jeżeli chodzi o gazociąg bałtycki, duńsko-norwesko-polski, to wprost mówiono, że jest niepotrzebny, bo mamy inne źródła gazu - wskazał i wytknął niekorzystne umowy na dostawy gazu. - Intencje były takie, żeby nas uwiązać bardzo daleko idącymi i bardzo drogimi zobowiązaniami - oświadczył.

Posłuchaj
00:17 12057488_1.mp3 Jarosław Kaczyński: za rządów PO-PSL nie dbano o polskie bezpieczeństwo (IAR) 

Czytaj także:

Według prezesa Prawa i Sprawiedliwości rządząca w latach 2007-2015 koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego nie dbała o bezpieczeństwo energetyczne. - Co więcej, było lekceważenie - mówił i wymienił m.in. plany sprzedaży Lotosu.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości negatywnie ocenił też politykę zagraniczną obecnej opozycji. Przypomniał, że Platforma Obywatelska prezentowała wobec Niemiec i ich zbrodni z czasów drugiej wojny światowej "politykę amnezji".

Czytaj także:

Spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Gliwic:

IAR, PAP/pb/ms/kor

Zobacz także

Zobacz także