more_horiz
Wiadomości

"Projekt ZSRR 2.0". Żaryn o wizji III wojny światowej kreślonej przez putinowskich propagandystów

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 14:59
Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn zauważył, że rosyjska propaganda pisze o bezpośrednich przygotowaniach do wojny z NATO.  Jego zdaniem Rosja próbuje zastraszyć społeczeństwa Zachodu wizją III wojny światowej.
Minister Żaryn: Rosja próbuje zastraszyć społeczeństwa Zachodu wizją III wojny światowej
Minister Żaryn: Rosja próbuje zastraszyć społeczeństwa Zachodu wizją III wojny światowejFoto: Shutterstock/Alexanderstock23

"Działające w ramach aparatu propagandowego Rosji ośrodki medialne rozpowszechniają narrację, według której wydarzenia na Ukrainie to wojna proxy (tzw. wojna zastępcza - PAP) USA i NATO z Federacją Rosyjską prowadzona na terenie - jak nazywają UA Rosjanie - "byłej Ukrainy"" - napisał na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Zauważył, że według przekazu propagandowego portalu Pravda_ru, Rosja przygotowuje się do bezpośredniego starcia z NATO - "gorącej wojny", która pozwoli wyłonić zwycięzcę. A stawka tej wojny wymaga od Rosjan bezwarunkowego poparcia dla Putina i jego działań.

"ZSRR 2.0"

"Zgodnie z propagowaną przez Kreml narracją dokonana w ostatnich dniach zmiana dowódcy tzw. "operacji specjalnej" na UA pozwoli Rosji osiągnąć zamierzone cele przy wykorzystaniu wszystkich rodzajów posiadanej przez Federację Rosyjską broni, w tym nuklearnej" - napisał Stanisław Żaryn.

Rosyjscy propagandziści - jak podkreśla Żaryn - przekonują też opinię publiczną, że Rosja zwycięży w starciu z NATO, odzyska podmiotowość w przywróconych relacjach z Zachodem, będzie w stanie zjednoczyć ziemie pod swoim protektoratem i zrealizuje projekt "ZSRR 2.0".

Czytaj także:

PAP,pkur

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także