Beata Szydło: Zjednoczona Prawica jest gwarantem tego, że wiek emerytalny zostanie na obecnym poziomie

- Polacy mają prawo decydować o swojej przyszłości; nie ma chyba nic ważniejszego dla każdego niż decydowanie o tym, w jakim momencie życia można przejść na emeryturę - powiedziała w sobotę wiceprezes PiS, była premier Beata Szydło w Bachowicach (Małopolskie).

2023-08-12, 13:19

Beata Szydło: Zjednoczona Prawica jest gwarantem tego, że wiek emerytalny zostanie na obecnym poziomie
Beata Szydło: Zjednoczona Prawica jest gwarantem tego, że wiek emerytalny zostanie na obecnym poziomie. Foto: Jacek Szydlowski / Forum

- Spotykając się z Polakami słuchamy głosu rodaków i wiemy jak ważna jest to dla każdego sprawa. PO gdy przejmie władze z pewnością taki wiek zostanie podniesiony - jak działo się to podczas sprawowania władzy przez opozycję w przeszłości - mówiła Szydło.

Beata Szydło przyznała, że "ministrem wprowadzającym podwyższenie wieku emerytalnego był Władysław Kosiniak-Kamysz". - Wywołało to bardzo duże poruszenie w narodzie, gdzie bez konsultacji społecznych dokonano takiego podwyższenia dla kobiet i mężczyzn, chociaż przed wyborami PO-PSL zapowiadało, że nie mają takich zamiarów. Fałsz i obłuda to obraz opozycji - powiedziała.

- Nasz obóz jest gwarantem tego, że nie podniesiemy wieku emerytalnego. Jeżeli po przejściu na emeryturę ktoś czuje się na siłach i chce dalej pracować to ma się takie prawo. To Polki i Polacy decydują o swojej przyszłości i prosimy wypowiedzieć się jasno w tej sprawie podczas referendum - dodała.

Obóz Zjednoczonej Prawicy rozpoczął na Facebooku Prawa i Sprawiedliwości akcję ujawniania treści pytań w referendum ogólnokrajowym. W sobotę rano opublikowano kolejne pytanie.

REKLAMA

Referendalne pytanie nr 2 brzmi: Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?

"Obrona Polaków przed szkodliwymi decyzjami rządu Tuska w sprawie wieku emerytalnego była priorytetem PiS już w kampanii prezydenta Andrzeja Dudy w 2015 roku. Po wygranych wyborach, PIS zrealizował złożoną Polakom obietnicę i zniósł podwyższenie wieku emerytalnego. Nie pozwolimy na powrót regulacji zmuszających Polaków, aby pracowali niemal do końca życia"- napisała Beata Szydło.

W niedzielę i poniedziałek będą publikowane kolejne filmy z pytaniami referendalnymi.

Pierwsze pytanie ws. prywatyzacji

Przypomnijmy, że w piątek mogliśmy poznać treść pierwszego pytania. W specjalnym nagraniu wideo podał je prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

REKLAMA

Referendalne pytanie nr 1 brzmi: Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?

- Niemcy chcą osadzić Tuska w Polsce, aby wyprzedawać wspólny majątek. Jego zaplecze mówi o tym wprost - podkreślał w nagraniu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wniosek o zarządzenie ogólnokrajowego referendum Sejm ma rozpatrzyć 17 sierpnia (podczas dodatkowego, dwudniowego posiedzenia rozpoczynającego się 16 sierpnia). Referendum ma się odbyć razem z wyborami parlamentarnymi wyznaczonymi przez prezydenta Andrzeja Dudę na 15 października.

Czytaj też:

dn/IAR

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej