X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Tym razem to koniec". Oświadczenie rodziny Vincenta Lamberta

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:12
"Drodzy przyjaciele, którzy tak bardzo nas wspieraliście przez ostatnie sześć lat! Tym razem to koniec. Nasi prawnicy w ostatnich dniach odwoływali się do ONZ, próbując odwlec wyrok wydany na Vincenta. Na próżno. Śmierć Vincenta jest nieunikniona" - brzmi fragment oświadczenia rodziny Vincenta Lamberta. Francuz w ubiegłym tygodniu został odłączony od aparatury podtrzymującej go przy życiu.
Vincent Lambert został odłączony od aparatury podtrzymującej go przy życiu
Vincent Lambert został odłączony od aparatury podtrzymującej go przy życiuFoto: PAP/EPA PHOTOPQR/L'UNION DE REIMS

Rodzina Vincenta Lamberta opublikowała oświadczenie na stronie internetowej Wspieram Vincenta. Procedura odłączania Vincenta Lamberta została podjęta 2 lipca na mocy wyroku sądu kasacyjnego.

"Śmierć Vincenta jest nieunikniona. Została nałożona tak na niego, jak i na nas" - napisano w oświadczeniu. Rodzina podziękowała za przyjaźń, miłość, wsparcie i modlitwy, które społeczność międzynarodowa okazywała przez ostatnie lata.

lambert 1200 tt.jpg
Vincent Lambert po ponad dziesięciu latach został odłączony od aparatury podtrzymującej go przy życiu

"Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko się modlić i towarzyszyć naszemu drogiemu Vincentowi w odejściu i skupieniu" - podkreśliła rodzina. Na końcu zaapelowano do dziennikarzy obecnych pod szpitalem o "przyzwoitość i uszanowanie bliskości rodzinnej w tych bolesnych chwilach".

Odłączony po 10 latach

Vincent Lambert 2 lipca został po dziesięciu latach utrzymywania go w stanie wegetatywnym odłączony od aparatury podtrzymującej go przy życiu. Matka chorego odwoływała się do ONZ, ale bez skutku. Kobieta mówiła wprost, że na jej synu dokonuje się morderstwa. Jest zdania, że tak można określić to, co się dzieje. Mówi, że dawała mu łyżeczkę kompotu i łyżeczkę śmietany. Jej zdaniem widać było, że mu to smakuje. Matka zadaje retoryczne pytanie, "dlaczego nikt nie chce wysłuchać rodziców". I dodaje - to jest dramat.

>>> [CZYTAJ TEŻ] 17-letnia Holenderka dokonała eutanazji. Watykan: wielka porażka ludzkości

W samochód Vincenta Lamberta wjechała ciężarówka. Od tego czasu mężczyzna był utrzymywany sztucznie przy życiu. Jego żona i część rodzeństwa walczyli o to, aby go odłączyć od aparatury i pozwolić mu umrzeć. Rodzice są temu przeciwni.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francuski sąd zadecydował. Utrzymywanie przy życiu Vincenta Lamberta będzie wznowione

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 16:16
Paryski sąd apelacyjny nakazał wznowienie mechanicznego odżywiania i nawadniania pozostającego od lat w stanie wegetatywnym Vincenta Lamberta, którego w poniedziałek odłączono od służącej do tego aparatury.
rozwiń zwiń