X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Francusko-niemieckie posiedzenie międzyrządowe. W jakiej kondycji są relacje Berlina i Paryża?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 17:59
W Tuluzie odbędzie się wspólne posiedzenie rządów Francji i Niemiec. Przedstawiciele obydwu państw zajmą się m.in. tematami dotyczącymi składu Komisji Europejskiej, wzajemnej współpracy, a także wspólnej polityki klimatycznej i obronnej. - W co najmniej kilku kwestiach widać, że sojusz niemiecko-francuski coraz bardziej kuleje - oceniła Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszica.
Audio
  • 16.10.19 Olga Doleśniak-Harczuk: sojusz niemiecko-francuski coraz bardziej kuleje.
Angela Merkel i Emmanuel Macron przed rozpoczęciem posiedzenia międzyrządowego
Angela Merkel i Emmanuel Macron przed rozpoczęciem posiedzenia międzyrządowego Foto: EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Podczas czwartkowo-piątkowych obrad, pod przewodnictwem Angeli Merkel i Emanuela Macrona, nie zabraknie również rozmów o tureckiej inwazji w Syrii oraz o brexicie. Tuż przed odlotem do Tuluzy szef niemieckiej dyplomacji powiedział, że z żadnym krajem Niemcy nie współpracują tak intensywnie jak z Francją. "Silna i suwerenna Europa, potrzebuje silnego sojuszu francusko-niemieckiego" - powiedział dziś Heiko Maas.

macron 1200 pap.jpg
Emmanuel Macron: Francja nie może być zbyt atrakcyjna dla imigrantów

– W rzeczywistości ten sojusz coraz bardziej kuleje. Jest to widoczne w kilku aspektach, m.in. w kwestii podejścia do zbrojeń. Niemcy noszą się z zamiarem wstrzymania eksportu broni do Arabii Saudyjskiej. Za tę decyzję może zapłacić Francja. Dlatego Emmanuel Macron bardzo stara się o to, by Niemcy skorygowały swoje podejście – wskazała Olga Doleśniak-Harczuk.

Francuskie weto wobec niemieckiego pomysłu

Do kwestii eksportu niemieckiej broni do Arabii Saudyjskiej dochodzi również temat Bałkanów Zachodnich i sprawa akcesji unijnej Albanii i Macedonii Północnej. – Francuzi postawili weto wobec tego projektu, a to przecież flagowy pomysł polityki zagranicznej Niemiec w ostatnich latach – dodała ekspert.

Unijny afront wobec Francji

ursula von der leyen komisja europejska free shut 1200.jpg
Nieoficjalnie: głosowanie nad składem Komisji Europejskiej odłożone o tydzień

Wieczorem do Tuluzy przyjedzie także nowa szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Emanuel Macron zamierza rozmawiać m.in. na temat francuskiego kandydata na komisarza. Parlament Europejski odrzucił bowiem pierwszą francuską kandydatkę.

– Z tego powodu francuski prezydent na pewno nie czeka na panią von der Leyen z otwartymi ramionami. Brak akceptacji dla Sylvie Goulard jest odbierany nad Sekwaną jako afront. Będzie to z pewnością jeden z głównych tematów zakulisowych rozmów – przewidywała Olga Doleśniak-Harczuk.

Audycję "Świata pogląd" prowadził Antoni Opaliński.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 16.10.2019

Godzina emisji: 16.47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak