more_horiz
Wiadomości

"Rosjanie niszczą jedyną trasę ewakuacyjną". Ukraińska rzecznik praw człowieka o obwodzie ługańskim

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 20:47
W sobotę ukraińska rzecznik praw człowieka Ludmyła Denisowa poinformowała na Telegramie, że "wojska rosyjskie niszczą ostrzałami jedyną trasę ewakuacyjną i humanitarną z obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy".
Wojska rosyjskie niszczą ostrzałami jedyną trasę ewakuacyjną i humanitarną z obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy.
Wojska rosyjskie niszczą ostrzałami jedyną trasę ewakuacyjną i humanitarną z obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy.Foto: PAP/Alena Solomonova

"Raszyści (Rosjanie) nadal atakują bardzo ważną trasę Lisiczańsk-Bachmut - jedyną drogę, którą można ewakuować ludzi i dostarczać pomoc humanitarną. Jeszcze ponad 40 tys. mieszkańców nie zostało ewakuowanych" - napisała Denisowa na Telegramie.

Według niej sytuacja jest coraz trudniejsza i obwód ługański stopniowo przeobraża się w "drugi Mariupol". Jak podkreśliła, obwód jest pozbawiony wody, prądu i gazu, a także łączności komórkowej

Udana ewakuacja

Tymczasem szef władz obwodowych Serhij Hajdaj powiadomił w sobotę na Telegramie, że po raz pierwszy od długiego czasu udało się ewakuować z Siewierodoniecka 17 osób, w tym troje dzieci.

Czytaj także:

Rosyjskie straty

Od początku inwazji na Ukrainę zginęło 27 tysięcy 200 rosyjskich żołnierzy. Poinformował o tym ukraiński sztab generalny. Od 24 lutego Rosjanie stracili 2934 pojazdy opancerzone, 1218 czołgów, 200 samolotów i 163 helikoptery.

Ukraińscy żołnierze zniszczyli też 551 rosyjskich systemów artyleryjskich, 195 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych i 88 systemów obrony przeciwlotniczej.

Ukraińcy zestrzelili 95 rosyjskich pocisków rakietowych i 411 bezzałogowych statków powietrznych. Zatopili 13 okrętów wojennych i zniszczyli 2059 pojazdów wojskowych oraz cystern z paliwem.

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

 

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

 

jb

Czytaj także

"Rosyjskie wojska wciąż próbują odnieść jakieś zwycięstwo". Wołodymyr Zełenski podsumowuje 80. dzień wojny [ZAPIS RELACJI]

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 23:50
Wołodymyr Zełenski powiedział w sobotę wieczorem, że "sytuacja w Donbasie pozostaje bardzo trudna". - Rosyjskie wojska wciąż próbują pokazać jakieś zwycięstwo. W 80. dniu inwazji na pełną skalę wygląda to na szalone, ale nie powstrzymują wysiłków - wskazał prezydent Ukrainy. Na bieżąco śledzimy wydarzenia za wschodnią granicą.
rozwiń zwiń
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem