more_horiz
Wiadomości

Forum w Davos. Jacek Sasin: rosyjskie surowce nie mogą być alternatywą dla węgla

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 15:08
Minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że rosyjskie surowce nie mogą być prawdziwą alternatywą dla węgla. W Polskim Domu w szwajcarskim Davos wicepremier otworzył panel dyskusyjny poświęcony dywersyfikacji energetycznej w Europie.
J. Sasin: rosyjskie surowce nie mogą być prawdziwą alternatywą dla węgla
J. Sasin: rosyjskie surowce nie mogą być prawdziwą alternatywą dla węglaFoto: Twitter.com/@MAPGOVPL

Minister Sasin mówił, że Polska prawidłowo zdiagnozowała zagrożenia związane z importem surowców z Rosji. Jak wskazał, władze w Warszawie od dawna ostrzegały Europę i świat, że transformacja energetyczna nie może oznaczać jeszcze większego uzależnienia się od rosyjskich surowców.

Rosyjski gaz i wodór wytworzony z rosyjskiego gazu nie mogą być prawdziwą alternatywą dla węgla - powiedział. Dodał, że nasz kraj przestrzegał także przed inwestycjami, które pogłębiają zależność od Rosji, i dlatego od początku był przeciwny Nord Stream.

Sasin mówił także, że Polska nie tylko prawidłowo zdiagnozowała zagrożenia, ale też podjęła działania zapobiegawcze. Przypomniał, że rozbudowujemy gazoport w Świnoujściu, a w październiku ma zostać oddany do użytku gazociąg Baltic Pipe, który połączy Polskę i Norwegię.

Forum w Davos wraca po dłuższej przerwie 

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbywa się po dwóch latach pandemicznej przerwy. Polskę reprezentują między innymi prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Rozmowy i wystąpienia polskich przywódców zogniskują się wokół Ukrainy i polityczno-gospodarczych konsekwencji rosyjskiej inwazji. 

Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera zapowiedział, że podczas Światowego Forum Ekonomicznego prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał o przyszłości i perspektywach rozwoju gospodarki. - Wielkim problemem będzie groźba głodu, bo to jest kwestia dostaw pszenicy, oleju słonecznikowego z Ukrainy - powiedział.

Posłuchaj
00:30 11754191_1.mp3 Minister aktywów państwowych Jacek Sasin na forum ekonomicznym w Davos powiedział, że rosyjskie surowce nie mogą być prawdziwą alternatywą dla węgla (IAR) 

Czytaj także: 

Zobacz także: Andrzej Dera w "Salonie politycznym Trójki"

ASP


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem