more_horiz
Wiadomości

Kwarantanna, liczne testy PCR oraz badania na robaki. Ujawniono absurdalne procedury dot. kontaktu z Putinem

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2022 10:35
Aby móc spotkać się z Władimirem Putinem, czyli uzyskać dostęp do tzw. "czystej sfrey" należy poddać się długotrwałej kwarantannie oraz licznym testom PCR. Wykonywane są również badania na obecność przeciwciał - informuje stacja BBC. Przekazała również, że niedawno do tej listy dodano także dodatkowa badania. 
Media ujawniły absurdalne procedury dotyczące kontaktu z Putinem
Media ujawniły absurdalne procedury dotyczące kontaktu z Putinem Foto: Dimitrije Ostojic/ Shutterstock

"Ani inwazja na Ukrainę, ani cztery szczepienia przeciwko koronawirusowi, ani złagodzenie pandemii nie zniosły kwarantanny dla osób mających kontakt z Władimirem Putinem" - informuje brytyjska stacja.

Z przedstawionych informacji wynika, że regularnie w izolacji przebywają piloci, kierowcy i medycy zajmujący się przywódcą Rosji. Stacja podaje, że wiele osób, które mają mieć kontakt z Putinem, musi czterokrotnie poddać się testom PCR i dwukrotnie zbadać obecność przeciwciał, aby uzyskać dostęp do tzw. "czystej strefy".

Dzień Zwycięstwa Rosji 

Z informacji przekazanych przez stację BBC wynika również, że przed 9 maja, czyli Dniem Zwycięstwa Rosji, około 400 osób zostało poddanych dwutygodniowej kwarantannie w Moskwie. Wśród takich osób znaleźli się między innymi weterani. To wszystko tylko po to, aby móc później uścisnąć dłoń lub po prostu zbliżyć się do przywódcy Rosji.

Wiadomo, że kwarantanna odbyła się w dwóch hotelach w centrum Moskwy - pięciogwiazdkowym Złotym Pierścieniu oraz czterogwiazdkowym Hotelu President.

Badania za 1,5 mld rubli

Dodatkowo stacja BBC przekazuje, że Putin obecnie "częściej przenosił się z rezydencji do rezydencji, a wszyscy jego asystenci i wszystkie osoby mające z nim kontakt nadal siedzą w kwarantannie, tyle że teraz w różnych częściach Rosji".

"Według otwartych danych kremlowskie struktury wydały na to ok. 1,5 mld rubli" - dodano. 

Dodatkowo osoby z potoczenia rosyjskiego przywódcy są nie tylko poddawani kwarantannie, ale także różnym innym testom. Jak opisuje stacja, aby w ogóle trafić na taką kwarantannę, trzeba dwa dni wcześniej wykonać badanie krwi na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi. Podczas kwarantanny należy wykonać cztery testy PCR w ciągu 12 dni i ponownie w 12. dniu na obecność przeciwciał we krwi.

Jeśli u kogoś nie stwierdzono obecności przeciwciał to po 14 dniach izolacji wpuszczano ją do tzw. "strefy czystej" - czyli do samego Władimira Putina

Zmiana przepisów

Jednak w pewnym momencie zmieniono przepisy. Dodano do nich pewien warunek, który mówi, że na wniosek administracji osoby objęte kwarantanną mogą mieć pobrany biomateriał także do innych badań.

Wiadomo, że od początku pandemii administracja prezydencka i jej struktury zleciły klinikom analizę danych pracowników i innych osób, w tym na podstawie umów o "kwarantannie", za około 200 mln rubli.

W związku z tym od 2021 r. w ten sposób przebadano 1,5 tys. osób. Wiadomo, że niektórzy mieli pobrane wymazy nie tylko na koronawirusy, ale także na grypę i gronkowca złocistego. Z kolei od innych pobierano próbki kału w kierunku badań na pasożyty.

Czytaj więcej: 

tvp.info.pl, nj


Zobacz także

Zobacz także