more_horiz
Wiadomości

Szef obwodu: w ukraińskim ataku mogło zginąć 100 wagnerowców. Przekazał, co wiadomo o "kucharzu Putina"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022 19:00
Szef ługańskiej administracji obwodowej Serhij Hajdaj poinformował, że siły ukraińskie uderzyły w kwaterę główną grupy Wagnera w okupowanej przez Rosjan Popasnej. Eksplozje w bazie potwierdziła też strona rosyjska.
W wyniku ataku na bazę w okupowanej Popasnej, mogło zginąć stu wagnerowców - przekazują miejscowe władze
W wyniku ataku na bazę w okupowanej Popasnej, mogło zginąć stu wagnerowców - przekazują miejscowe władzeFoto: Anton Heraszczenka/Twitter

Serhij Hajdaj powiedział, że liczba zabitych najemników może sięgać setki.

"Ta niedawna eksplozja, która miała miejsce w Popasnej... Na razie nie będziemy podawać szczegółów. Jeśli jednak okaże się na koniec, że z formacji wagnerowców życie straciło sto osób, to ta liczba nie będzie dla nas zaskoczeniem" - powiedział szef ługańskiej administracji obwodowej.

Hajdaj radził poczekać na oficjalne zawiadomienie Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, ale zauważył, że Jewgienij Prigożyn, "kucharz Putina", patron wagnerowców,  najprawdopodobniej w żaden sposób nie ucierpiał, jednak są doniesienia, że wśród zabitych mogą być jego zastępcy, relacjonuje portal "Ukraińska Prawda".

Grupa Wagnera to rosyjska prywatna agencja wojskowa, która werbuje najemników między innymi spośród więźniów zakładów karnych oraz jeńców wojennych. Członkowie grupy odznaczają się szczególnym okrucieństwem.


Posłuchaj
00:23 11891269_1.mp3 Serhij Hajdaj o ostrzale Popasnej (źr. IAR)

 

Czytaj także:

***

Doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenka pisze, że na bazę spadły najprawdopodobniej pociski z wyrzutni HIMARS.

***

>>> INWAZJA ROSJI NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

***

PAP/IAR/PolskieRadio24.pl/in./

Zobacz także

Zobacz także