more_horiz
Wiadomości

Rosjanie atakują dronami kamikadze. Celują w obiekty cywilne

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2022 07:36
Sztab generalny armii ukraińskiej poinformował, że w ciągu ostatniej doby Rosjanie przeprowadzili 16 nalotów i cztery ataki rakietowe na terytorium Ukrainy. 
Armia Putina zaatakowała dronem kamikadze szkołę w Krzywym Rogu
Armia Putina zaatakowała dronem kamikadze szkołę w Krzywym RoguFoto: STRINGER / Reuters / Forum

Siły rosyjskie ponad 75 razy ostrzelały obiekty wojskowe i cywilne. Najwięcej ostrzałów miało miejsce na kierunku zaporoskim. Do ataków na obiekty infrastruktury użyto dronów "Szahed 136" produkcji irańskiej. Sztab generalny podkreślił, że ataki na cele cywilne są pogwałceniem prawa międzynarodowego.

Komunikat sztabu głosi, że Rosjanie koncentrują siły w obwodzie donieckim i dążą do utrzymania zajętych terenów.

Siły rosyjskie ponoszą jednak straty wskutek działań armii ukraińskiej. Na południowym odcinku frontu Rosjanie stracili 64 rosyjskich żołnierzy. Zniszczono skład amunicji, 16 czołgów, dwie samobieżne haubice i 11 samochodów.

Atak na szkołę w Krzywym Rogu

Z kolei gubernator obwodu dniepropietrowskiego Wałentyn Rezniczenko, przekazał, że siły przeciwnika nocą atakowały dwa rejony (powiaty) - nikopolski i krzyworoski, wykorzystując dron kamikadze, wyrzutnie Uragan i Grad oraz ciężką artylerię.

W Nikopolu zniszczone zostały domy prywatne, budynki gospodarcze i linie energetyczne.

"Do Krzywego Rogu po północy przyleciał wrogi dron kamikadze" - napisał Wałentyn Rezniczenko w Telegramie. Jak dodał, bezzałogowiec uderzył w szkołę w centrum, niszcząc dwa piętra budynku i powodując pożar. Ogień już ugaszono.

Według gubernatora w atakach nikt nie ucierpiał. 

Czytaj także:

ZOBACZ TAKŻE: Ukraina chce szybszej procedury wejścia do NATO. Ireneusz Raś: to odpowiedź na aneksję dokonaną przez Putina

nj, IAR, PAP

Zobacz także

Zobacz także