more_horiz
Wiadomości

Trump ponownie wystartuje w wyborach prezydenckich? Polityk zapowiedział "wielkie oświadczenie"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 06:53
- Zamierzam wygłosić bardzo wielkie oświadczenie we wtorek 15 listopada w Mar-a-Lago, w Palm Beach, na Florydzie - ogłosił Donald Trump w Ohio, na ostatnim wiecu przed wtorkowymi wyborami. Nie podał bliższych szczegółów.
Donald Trump zapowiedział swoje wielkie oświadczenie
Donald Trump zapowiedział swoje "wielkie oświadczenie"Foto: PAP/EPA/MARK LYONS

Nie chcemy jednak uczynić niczego co odwracałoby uwagę od wagi jutrzejszego dnia - dodał Donald Trump podczas długiego przemówienia do swoich zwolenników.

Wcześniej pojawiały się spekulacje, że Trump ogłosi podczas wiecu w Ohio, że zamierza ubiegać się po raz drugi o urząd prezydenta w wyborach w 2024 roku.

Wybory do Kongresu

Nadchodzące wybory do amerykańskiego Kongresu (Amerykanie wybierają w nich całą Izbę Reprezentantów oraz jedną trzecią składu Senatu), jak wskazują sondaże, mogą dać Partii Republikańskiej większość w obu izbach. 

W Izbie Reprezentantów demokraci mają niewielką przewagę, republikanie mogą im oddać nawet kilkadziesiąt miejsc. Walka o 34 miejsca w stuosobowym Senacie jest bardzo wyrównana.

Czytaj także:

Kluczowe pojedynki

O wyniku wyborów przesądzą pojedynki w kilku stanach: Pensylwanii, Georgii, Newadzie i Arizonie. Wszędzie tam republikanów reprezentują kandydaci popierani przez Donalda Trumpa.

Wyniki tych pojedynków będą więc także testem politycznej siły byłego prezydenta USA.

Oprócz kongresmenów, Amerykanie wybierają też dzisiaj m.in. gubernatorów, sekretarzy stanu i stanowe parlamenty. 

Posłuchaj
00:50 12034397_1.mp3 W Stanach Zjednoczonych odbędą się dziś wybory do Kongresu. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR) 

[POLSKIE RADIO 24] Wybory do Kongresu USA. Wróbel: nie ma powrotu do rzekomej prorosyjskiej polityki

ms, PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także