more_horiz
Wiadomości

Rosyjska propozycja rozejmu. Biden: w święta bombardowali, teraz próbują złapać oddech

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2023 20:16
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden dał do zrozumienia, że propozycja Władimira Putina zawieszenia broni na Ukrainie na czas prawosławnych świąt Bożego Narodzenia nie jest szczera.
Biden o zawieszeniu broni na Ukrainie: Putin probuje złapać oddech
Biden o zawieszeniu broni na Ukrainie: Putin probuje złapać oddechFoto: PAP/EPA/Sarah Silbiger / POOL

Amerykański przywódca ocenił, że prezydent Rosji gra na czasWładimir Putin polecił ministrowi obrony Rosji wprowadzenie bożonarodzeniowego zawieszenia broni na całej linii frontu w Ukrainie.

Zawieszenie walk ma potrwać 36 godzin. Poproszony o komentarz w tej sprawie prezydent Joe Biden dał do zrozumienia, że nie uważa propozycji Putina za szczerą.

- Niechętnie odpowiadam na jakiekolwiek słowa Putina. Ale to interesujące, że był gotów bombardować szpitale, przedszkola i kościoły 25 grudnia i w Nowy Rok. Myślę, że próbuje złapać oddech - powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych.

Posłuchaj
00:42 12133046_1.mp3 J. Biden o zawieszeniu broni na Ukrainie: Putin próbuje złapać oddech. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Wezwanie Putina do zawieszenia broni Ukraina odrzuciła. Doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Mychajło Podolak określił je mianem hipokryzji i wezwał Rosję do opuszczenia okupowanych terytoriów.

Czytaj także:

dn/IAR/kor

Zobacz także

Zobacz także