more_horiz
Wiadomości

Zełenski o leopardach: jestem wdzięczny wszystkim naszym przyjaciołom w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 15:54
W środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po rozmowie telefonicznej z niemieckim kanclerzem Olafem Scholzem oświadczył, że "przekazanie Ukrainie czołgów Leopard jest ważną i aktualną decyzją rządu Niemiec".
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski o decyzji ws. leopardów.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski o decyzji ws. leopardów.Foto: Facebook Володимир Зеленський

"Główne niemieckie czołgi bojowe, dalsze rozszerzenie wsparcia obronnego i misji szkoleniowych, zielone światło dla partnerów na dostawy analogicznej broni - o tych ważnych i aktualnych decyzjach właśnie usłyszałem w rozmowie z Olafem Scholzem. Jestem szczerze wdzięczny kanclerzowi i wszystkim naszym przyjaciołom w Niemczech" - napisał Wołodymyr Zełenski na Twitterze.


Posłuchaj
00:53 12165394_1.mp3 Niemcy dostarczą Ukrainie 14 leopardów (IAR)

14 czołgów bojowych

Kanclerz Niemiec potwierdził dziś, że kraj ten dostarczy Ukrainie 14 czołgów bojowych typu Leopard typu 2A6 z zapasów Bundeswehry. Ponadto Berlin udzieli też pozwolenia krajom, które mają Leopardy u siebie i chcą je przekazać Ukrainie. Na czele tych państw jest Polska, która jako pierwsza naciskała na Niemcy w tej sprawie. Władze w Berlinie przez długi nie chciały się zgodzić na przekazanie Leopardów, ale ostatecznie ugięły się pod tą presją.

(PAP) (PAP)

Czytaj także:


PAP/IAR/jb

Zobacz także

Zobacz także