more_horiz
Wiadomości

Rosja: systemy przeciwlotnicze w moskiewskich parkach. "Wycinają drzewa"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 14:21
W moskiewskich parkach są rozmieszczane systemy obrony przeciwlotniczej - poinformował portal śledczy The Inisder. Jak ustalili dziennikarze, stołeczna administracja wycina drzewa w parkach, żeby przygotować miejsca dla potrzeb ministerstwa obrony.
S-400 Triumf  rosyjski system rakietowy czwartej generacji typu ziemia-powietrze
S-400 Triumf – rosyjski system rakietowy czwartej generacji typu ziemia-powietrzeFoto: Karasev Viktor / Shutterstock.com

Kompleksy rakietowe S-400 stoją już w parku "Leśna wyspa" i na terenie akademii rolniczej. W rezerwacie przyrody w podmoskiewskim rejonie Pieczatniki wycięto około stu hektarów lasu.

Wyrzutnie rakiet w pobliżu stacji metra

Podobne działania podjęto w rejonie kołomieńskim, izmajłowskim oraz w Nowej Moskwie. W centrum rosyjskiej stolicy coraz częściej mieszkańcy zauważają kompleksy rakietowe "Pancyr", między innymi na dachu budynku ministerstwa obrony, a także w pobliżu stacjach metra: Tagańska, 1905-roku, Łużniki oraz w pobliżu moskiewskiego oddziału MSW na Pietrowce. Dziennikarze The Insider zauważają, że "Pancyry" są ustawiane w śródmieściu, a systemy S-400 w sypialnych rejonach Moskwy.

Zobacz także:

IAR/ka

Zobacz także

Zobacz także