more_horiz
Wiadomości

Eksplozja drona w Kirowsku. "Nikt nie obiecywał Rosjanom, że nie dostaną odpowiedzi na swoje działania"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 10:59
W Kirowsku, w obwodzie tulskim, eksplozja drona uszkodziła 12 domów. To kolejny w ostatnich tygodniach atak na rosyjskie miasta. O szczegółach korespondent IAR Maciej Jastrzębski.
Rosja: eksplozja drona w Kirowsku. To jest właśnie wojna
Rosja: eksplozja drona w Kirowsku. "To jest właśnie wojna"Foto: REUTERS PHOTOGRAPHER/Forum

Rosyjskie media niezależne potwierdziły, że w Kirowsku, w obwodzie tulskim, eksplozja drona uszkodziła 12 domów. To kolejny w ostatnich tygodniach atak na rosyjskie miasta. Odpowiedzialność za podobne akcje biorą na siebie antyputinowskie ruchy partyzanckie działające wewnątrz Rosji. Do zdarzenia doszło wczoraj.

>>> INWAZJA ROSJI NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

Rosyjskie media poinformowały, że wybuch drona ranił trzy osoby, uszkodził 12 domów i wyrwał krater o średnicy 15 metrów.

Kirowsk znajduje się ok. 400 km od ukraińskiej granicy. Ukraina nie komentuje tego typu zdarzeń, ale białoruski publicysta niezależny Jurij Drakohrust już wcześniej w rozmowie z Radiem Svoboda stwierdził, że "wojna to taka maszyna, która działa w dwie strony".

Rosja: eksplozja drona w Kirowsku. "To jest właśnie wojna"

- Nikt nie obiecywał Rosjanom, że nie dostaną odpowiedzi na swoje działania. Kiedyś Luftwaffe bombardowało Londyn, Antwerpię i Paryż, a później samoloty poleciały w drugą stronę. To jest właśnie wojna. Ona tak wygląda - stwierdził białoruski publicysta.

Według niezależnych dziennikarzy, na Białorusi i w Rosji działają ruchy partyzanckie, których celem jest obalenie reżimów Alaksandra Łukaszenki i Władimira Putina.

Posłuchaj
00:49 12272037_1.mp3 Rosyjskie media niezależne potwierdzają eksplozję drona w Kirowsku - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Czytaj także:


Zobacz: Łukasz Jasina w Programie 3 Polskiego Radia

IAR/pb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także