more_horiz
Wiadomości

Kułeba: Rosja chce osłabić obronę powietrzną Ukrainy. Odpowiedzią musi być więcej amunicji od NATO i UE

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 12:13
Po kolejnym nalocie rosyjskich dronów na Kijów ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba oświadczył, że "odpowiedzią na każdy rosyjski atak może być tylko zwiększenie dostaw systemów obrony powietrznej i amunicji od NATO i UE". - Nad tym właśnie pracujemy - podkreślił.
Obraz po nocnym ataku rakietowym na Kijów
Obraz po nocnym ataku rakietowym na KijówFoto: PAP/EPA/Oleh Pereverziev

"Razem pokonamy kolejną strategię rosyjskiego terroru" - napisał Dmytro Kułeba na Twitterze.

Podkreślił, że "na każdy rosyjski atak, mający na celu uszczuplenie ukraińskiej obrony powietrznej, może być tylko jedna odpowiedź: zwiększenie produkcji i dostaw systemów obrony powietrznej i amunicji przez partnerów z UE i NATO".

Kolejny atak dronami Shahed na Kijów

Ostatniej nocny Rosja przeprowadziła kolejny w krótkim czasie atak dronów Shahed na Kijów. Do rosyjskiego nalotu doszło po północy. Alarm przeciwlotniczy trwał kilka godzin. Armia rosyjska zastosowała 31 dronów Shahed, z których 29 zestrzelono. Ich odłamki spadły na kilka dzielnic Kijowa. Uszkodziły budynki mieszkalne i samochody.

Największych strat dokonały w Hołosijewskiej dzielnicy, gdzie trafiły w blok mieszkalny, powodując pożar. W wyniku nalotu dronów w Kijowie zginęła 33-letnia kobieta, a dziewięć osób zostało rannych. W obwodzie kijowskim obrażenia odniosły cztery osoby - powiadomiła ukraińska policja.

Jak wynika z komunikatów, większość zniszczeń spowodowana została właśnie przez odłamki zestrzelonych pocisków. Był to trzeci atak powietrzny na Kijów w ciągu ostatniej doby i 17 w tym miesiącu.

Wczoraj Rosjanie atakowali miasto za pomocą dronów Shahed i rakiet Iskander.

Czytaj również:


IAR/PAP/jmo

Zobacz także

Zobacz także