Korupcja w metrze. Były dyrektor wpadł w Hiszpanii

Wrocławska prokuratura apelacyjna postawiła w poniedziałek zarzut o charakterze korupcyjnym kolejnemu podejrzanemu w śledztwie dotyczącym przetargu na kupno i dostawę taboru kolejowego dla Metra Warszawskiego. Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania Tomasz N. został zatrzymany kilkanaście dni temu w Hiszpanii i przewieziony do Polski.

2010-03-15, 16:42

Korupcja w metrze. Były dyrektor wpadł w Hiszpanii

Prokurator Jerzy Kasiura powiedział Portalowi Informacyjnemu Polskiego Radia, że nie ma jeszcze decyzji ws. ewentualnego wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Nie chciał ujawnić szczegółów zarzutu, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że Tomasz N. miał uczestniczyć w przekazywaniu łapówki. 

W tej sprawie zarzuty postawiono także byłemu dyrektorowi zakładu budżetowego Metra Warszawskiego. Bogdan Z. pełnił tę funkcję w latach 1991-2003. Łapówkę miał przyjąć w latach 1999-2002

dpanek, Portal polskieradio.pl

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej