X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ekspert: na strajku LOT mógł już stracić ponad 20 mln złotych

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 11:00
- Nie wiemy, jakie są koszty strajku w PLL LOT, ale wydaje się, że przekroczyły już one 20 milionów złotych - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. 
Audio
  • 31.10.18 Adrian Furgalski: LOT na strajku mógł stracić już ponad 20 mln złotych
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: LOT/Press Room

Zarząd PLL LOT zaprosił związkowców na rozmowy w środę, na godzinę 10. Delegacja Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego nie stawiła się jednak na negocjacjach. We wtorek wieczorem związkowcy zażądali zmiany negocjatora. Ich zdaniem dotychczasowy mediator, Dariusz Piechota, szantażował związkowców mówiąc o ewentualnej odpowiedzialności finansowej za nielegalny strajk. 

- Oceniam, że będzie trudno dojść do porozumienia. Kwestia przywrócenia zwolnionych osób do pracy wydawała się sprawą prostą, bo zarząd musiał ustąpić. I tak się stało (...). Jednak taki "kroczący" strajk przynosi straty. Liczba odwołanych lotów to co prawda 3 procent, ale zobaczmy, jakie to są loty. To połączenia do Tokio czy Toronto, czyli bardzo kosztowne. Nie wiemy, jakie są koszty strajku w PLL LOT, ale wydaje się, że przekroczyły już one 20 milionów złotych. Dla LOT-u to bardzo duża strata - komentował Adrian Furgalski. 

Zdaniem eksperta, stronom będzie trudno dojść do porozumienia w sprawie warunków pracy załogi LOT-u. - Protest wokół tej kwestii spraw trwa już przez tyle lat, a stanowiska są "nieprzemakalne". Związki zawodowe chcą wrócić do sytuacji z 2010 roku, ale to nie jest możliwe. Ówczesne zasady nie motywowały do pracy, to było rozdawnictwo pieniędzy. Z drugiej strony, zarząd też jest nieustępliwy. Między obie grupy wdarła się nienawiść - wskazywał gość PR24, dodając że jeżeli potwierdzą się informacje o groźbach kierowanych pod adresem strajkujących, to będzie to znaczyło, że szefostwo LOT-u "nie poszło po rozum do głowy". - A jeśli związki sobie to wymyśliły, to może być to efekt swego rodzaju "gwiazdorzenia" - zaznaczył Furgalski. 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Ryszard Gromadzki

Polskie Radio 24/IAR/zz

--------------------------------

Data emisji: 31.10.18

Godzina emisji: 10.35

Zobacz więcej na temat: LOT lotnictwo strajki

Czytaj także

Związkowcy LOT zawiesili strajk do poniedziałku. Część rejsów dalej odwołana

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 10:01
Mimo, że związkowcy w LOT zawiesili strajk do poniedziałku, to w sobotę część rejsów nie odbędzie się – poinformował Konrad Majszyk z biura prasowego LOT. Wyjaśnił, że ze względu na problem ze skomplementowaniem załóg odwołano 7 z ponad 300 zaplanowanych na sobotę rejsów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert ds. lotnictwa: porozumienie w branży lotniczej coraz bardziej prawdopodobne

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 16:03
- Wydaje się, że jest duża szansa na porozumienie. Ani jedna, ani druga strona nie dzieli się ich przebiegiem, co wskazuje na to, że dokądś prowadzą - mówił w Polskim Radiu 24 Dominik Sipiński, ekspert ds. lotnictwa, Polityka Inside.
rozwiń zwiń