X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Olivier Bault: Eurosceptycyzm Włochów rośnie od lat

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 17:00
- Pytanie, czy pozostając w Unii Europejskiej sytuacja gospodarcza Włochów się polepszy? Jeżeli pomoc UE dla Włoch ma wyglądać tak, jak pomoc dla Grecji w 2010 rok, to Włosi z góry mówią" "dziękujemy, nie chcemy takiej pomocy" - stwierdził w Polskim Radiu 24 Olivier Bault, francuski publicysta, znawca problematyki krajów Unii Europejskiej.
Audio
  • 05.05.2020 Olivier Bault: Eurosceptycyzm Włochów rośnie od lat. (Świata Pogląd/PR24)
nz Rzym w czasie pandemii
n/z Rzym w czasie pandemiiFoto: EPA/ETTORE FERRARI

Po ustaniu pandemii SARS – Cov-2 może dojść do zmian w Unii Europejskiej. Włochy zostały pozostawione prawie zupełnie bez pomocy UE w obliczu walki z koronawirusem, dlatego zdaniem komentatorów rosną tam nastroje antyunijne.   

Po Brexicie, Italia to trzeci, co do wielkości, kraj członkowski UE. Ewentualne skłanianie się włoskiej opinii publicznej ku idei eurosceptycyzmu może mieć dla Unii negatywne skutki.

"Czy pozostając w UE sytuacja gospodarcza Włochów się polepszy?"

- Gdyby dziś zapytano Włochów w referendum, czy chcą wyjść z UE, wynik nie byłby przesądzony. Był sondaż, że chcą wyjść, zachowując jednocześnie euro. Eurosceptycyzm Włochów rośnie od lat, a z tą pandemią kornawirusa osiąga niespotykany dotąd poziomu - powiedział w PR24 Olivier Bault.

W audycji zostało przywołane także stanowisko Matteo Salviniego, lidera Ligi Północnej. - Salvini powtarza, że UE trzeba reformować, żeby nie wtrącała się w nieswoje sprawy. A jeżeli okaże się, że nie można UE zreformować, to Salvini przekonuje, że trzeba będzie rozważyć opuszczenie wspólnoty (...) - relacjonował Olivier Bault.

Włochy koronawirus Rzym pap 1200.jpg

Włochy. "Dyscyplina i zmiany w szpitalu pozwoliły wyhamować rozwój epidemii"

Gość audycji analizował także ewentualne korzyści związane z opuszczeniem przez Włochy Wspólnoty. - Pytanie, czy pozostając w UE sytuacja gospodarcza Włochów się polepszy? Jeżeli pomoc UE dla Włoch ma wyglądać tak, jak pomoc dla Grecji w 2010 rok, to Włosi z góry mówią: "dziękujemy, nie chcemy takiej pomocy". - To nie jest tak, że bycie w Unii Europejskiej jest lepszym rozwiązaniem niż bycie poza UE - skonkludował. 

W audycji także o tym, jaką postawę wobec konfliktu USA-Chiny prezentuje Francja.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: Świata Pogląd

Gość:  Olivier Bault, publicysta

Prowadzący: Antoni Opaliński

Data emisji: 05.05.2020

Godzina emisji: 16:47

PR24/tb/IAR/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włochy. "Dyscyplina i zmiany w szpitalu pozwoliły wyhamować rozwój epidemii"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 15:10
- W regionie, w którym byliśmy, bezwzględnie zaczęto stosować się do zakazu wychodzenia z domu. Poza tym wprowadzono zmianę w funkcjonowaniu szpitala. Między innymi dzięki tym metodom udało się powoli wyhamować rozwój epidemii - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Paweł Kukiz-Szczuciński, członek polskiej misji medycznej wysłanej do Włoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Ozdoba: Unia Europejska okazała się nieudolna w czasach kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 14:30
- Unia i solidarność nie były na takim poziomie, na jakim o Unii myśleli ojcowie założyciele - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Małgorzata Bonikowska: Unia Europejska bardzo przyspieszyła ws. pandemii

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 12:00
- Unia Europejska ma wspólny rynek, politykę handlową i celną. Generalnie w sprawach gospodarczych udało się stworzyć mechanizmy wspólnego zarządzania. To jest wykorzystywane, żeby Fundusz Ożywienia wyrównał ewidentne dysproporcje - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska dyrektor Centrum Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń