Bądź jak rotmistrz. Zgłoś się do II edycji Akademii Witolda Pileckiego
- Chcemy, by cechy Witold Pileckiego, jak niezłomność, otwartość na drugiego człowieka, poczucie solidarności z pokrzywdzonymi stały się kompasem dla młodzieży również w czasach pokoju. Wierzymy, że cnoty, które reprezentował mogą być przydatne również dzisiaj - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Gawriłow, z-ca kierownika działu edukacji Instytutu Pileckiego.
2020-06-28, 16:14
Jesteś urodzonym liderem? Uważasz, że należy przypominać o solidarności w życiu społecznym? Chcesz pomysłowo spędzić wakacje, poznać ciekawych ludzi z całej Polski oraz realizować projekty historyczne? Instytut Pileckiego w dniach od 23 do 30 sierpnia 2020 zaprasza młodzież w wieku 16 – 19 lat na wyjątkową szkołę letnią w Wigrach. Akademia Witolda Pileckiego to przestrzeń spotkania młodych ludzi, którzy chcą działać na rzecz swoich społeczności i czują, że mogliby zostać liderami w swoich środowiskach.
Powiązany Artykuł
"Bohater niemal antyczny". Prezes Polskiej Fundacji Narodowej o Witoldzie Pileckim
Akademia Witolda Pileckiego skierowana jest do młodzieży, która che poznać historię Polski i zrealizować projekty edukacyjne, które zaktywizują społeczności lokalne. - Projekt jest całoroczny, ale jego najważniejszą częścią jest letnia szkoła. Młodzi ludzie, którzy przejdą proces rekrutacji wezmą udział w warsztatach przywódczych, promocyjnych i historycznych. Chcemy, by liderzy, którzy opuszczą Akademią byli zakorzenieni w historii, mieli poczucie tożsamości i odpowiedzialności za wspólnotę - powiedział Michał Gawriłow.
Akademia jest bezpłatna, należy zgłosić swój projekt i odbyć rozmowę kwalifikacyjną. Zgłaszane projekty powinny realizować temat przewodni, jakim jest solidarność, być poświęcone historii Polski w okresie 1918 – 1989 i nawiązywać do działań Instytutu Pileckiego. - Chcemy, by cechy Witold Pileckiego, jak niezłomność, otwartość na drugiego człowieka, poczucie solidarności z pokrzywdzonymi stały się kompasem dla młodzieży również w czasach pokoju. Wierzymy, że cnoty, które reprezentował mogą być przydatne również dzisiaj - tłumaczył gość Polskiego Radia 24.
Posłuchaj
REKLAMA
Spotkania i wykłady w ramach Akademii będą dotyczyć historii II wojny światowej, okresu powojennego związanego z Żołnierzami Wyklętymi oraz czasów pierwszej Solidarności.
Więcej w nagraniu.
***
Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
REKLAMA
Prowadząca: Magdalena Złotnicka
Gość: Michał Gawriłow (z-ca kierownika działu edukacji Instytutu Pileckiego)
Data emisji: 28.06.2020
Godzina: 15.06
REKLAMA
PR24
REKLAMA