more_horiz
Wiadomości

Poseł PSL: nie jesteśmy zainteresowani koalicją z PiS i żadnymi "stołkami"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 16:11
- Temat koalicji Polskiego Stronnictwa Ludowego z Prawem i Sprawiedliwością został zapoczątkowany przez dziennikarzy i był podkręcany. Nasze ugrupowanie idzie dziś własną drogą, środkiem - tak o doniesieniach medialnych wskazujących na możliwość współpracy między dwoma wspomnianymi partiami mówił Jarosław Rzepa, poseł PSL.
Jarosław Rzepa
Jarosław RzepaFoto: PR24/AK

W Sejmie odbyło się głosowanie nad wnioskami Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności dla Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry. W obu głosowaniach posłami opozycji, którzy wstrzymali się od głosu była dwójka posłów Koalicji Polskiej-PSL-Kukiz'15 Urszula Nowogórska i Zbigniew Ziejewski, a w przypadku wniosku dotyczącego Kamińskiego wstrzymał się również należący do tego klubu Paweł Kukiz.

Władysław Teofil Bartoszewski 1200.jpg
"Wszyscy z nami chcą rozmawiać". Władysław T. Bartoszewski o sytuacji w PSL po wyborach
Posłuchaj
22:05 PR24_AAC 2020_07_17-15-07-21.mp3 Jarosław Rzepa o możliwości zawiązania koalicji PSL z PiS oraz o wyniku wyborczym Władysława Kosiniaka-Kamysza ("Temat dnia/Gość PR24")

Współpraca na pewnych polach niewykluczona?

Fakt ten zrodził medialne spekulacje o szykowaniu gruntu pod koalicję PiS z PSL. Jednak Jarosław Rzepa zdecydowanie stwierdził, że jego partia nie jest tym zainteresowana. - Dziś idziemy własną drogą, środkiem. Nie jesteśmy zainteresowani koalicją z PiS i żadnymi "stołkami", jak przez wiele lat niektórzy nas definiowali - podkreślił.

Gość Polskiego Radia 24 stwierdził, że temat koalicji "został zapoczątkowany przez dziennikarzy i był podkręcany". Zaznaczył jednak, że jeśli postulaty PSL, jak chociażby emerytura bez podatku czy dobrowolne składki ZUS, spotkają się z przychylnością PiS, to "w takich dobrych i ważnych sprawach dla Polaków będziemy współpracowali".

1200_Sobolewski_PR1.jpg
PiS odbije Senat z rąk opozycji? Krzysztof Sobolewski: wszystko jest możliwe

Zaznaczył również, że jest pewny co do trzech senatorów PSL. - Cokolwiek miałoby się wydarzyć w senackiej większości, to na pewno nie z ich powodu - dodał.

"Władysław Kosiniak-Kamysz ma bardzo silną pozycję w partii"

Odnosząc się do wyników wyborów prezydenckich i słabego rezultatu, jaki osiągnął lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Jarosław Rzepa zgodził się, że co prawda nie jest on zadowalający, jednak nie będzie w związku z tym wewnątrzpartyjnych rozliczeń.

- Nie będzie wyciąganych konsekwencji wobec Władysława Kosiniaka-Kamysza bo zrobił bardzo dobrą kampanię wyborczą. Do tej pory nie mieliśmy w naszej partii tak dobrej kampanii. Jego pozycja jest bardzo silna - zapewnił.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Magdalena Złotnicka
Gość: Jarosław Rzepa, PSL
Data emisji: 17.07.2020
Godzina emisji: 15.08

Polskie Radio 24/db

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem