X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja: zakończyły się wybory regionalne. Opozycja wylicza naruszenia

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 22:20
W Rosji zakończyły się w niedzielę wieczorem wybory regionalne, poprzedzone krytykowanym przez niezależnych obserwatorów dwudniowym głosowaniem przedterminowym. Centralna Komisja Wyborcza oceniła, że nie doszło do poważnych naruszeń. Również zdaniem MSW nie było naruszeń, które wpłynęłyby na wyniki wyborów.
Komisja wyborcza w Moskwie
Komisja wyborcza w MoskwieFoto: PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

Tymczasem ruch Gołos, monitorujący wybory w Rosji, skarżył się podczas głosowania na podrzucanie kart do urn, próby utrudnienia monitoringu wideo w lokalach wyborczych i naruszanie praw wyborców.

Partia Jabłoko, jedna z dwóch zarejestrowanych oficjalnie partii opozycji antykremlowskiej, skrytykowała przedterminowe głosowanie, oceniając, że ułatwia ono manipulacje. Według posiadanych przez partię informacji dochodziło np. do otwierania pakietów, w których przechowywane były karty oddane przez wyborców głosujących przedterminowo i które powinny być zabezpieczone aż do rozpoczęcia liczenia głosów po zakończeniu wyborów.

mid-epa08665801 (2).jpg
"Naruszenia prawa wyborczego już nikogo nie dziwią". Dr Bryc o wyborach w Rosji

Szef Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) Giennadij Ziuganow ogłosił, że partia nie uzna wyników wyborów w regionach, gdzie jej kandydaci nie zostali dopuszczeni do wyborów. Chodzi o pięciu pretendentów, którym uniemożliwiono kandydowanie, zdaniem Ziuganowa "pod zmyślonym pretekstem".

Loteria dla głosujących

Jak zauważa niezależna telewizja Dożd, tradycyjnie dochodziło na wyborach do podwyższania frekwencji poprzez loterie z atrakcyjnymi nagrodami dla osób, które przyszły zagłosować.

Czytaj także:

Najwyższą frekwencję w dniach przedterminowego głosowania – ponad 57 proc. - odnotowano w Żydowskim Okręgu Autonomicznym, regionie na rosyjskim Dalekim Wschodzie.

Ponad 9 tys. głosowań

Kreml 1200 free
Polityka historyczna Rosji. Historyk wojskowy skazany za zdradę stanu

Podczas wyborów, organizowanych w ustawowym wspólnym dniu głosowania, odbyło się w całej Rosji ponad 9 tys. głosowań różnego szczebla. W 18 podmiotach Federacji Rosyjskiej obywatele wybierali przywódców regionów. W dalszych dwóch szefów regionów wyłoniły miejscowe zgromadzenia ustawodawcze. W czterech regionach w okręgach jednomandatowych odbywały się wybory uzupełniające do niższej izby parlamentu, Dumy Państwowej. Ogólnokrajowe wybory do Dumy czekają Rosję w 2021 roku.

Mieszkańcy 11 regionów w niedzielę wybierali deputowanych regionalnych zgromadzeń ustawodawczych. W 22 podmiotach FR przebiegły wybory radnych miejskich. Odbyło się także wiele wyborów niższego szczebla – do organów samorządu dzielnic, okręgów miejskich, mniejszych miejscowości.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosjanie wybierają lokalne władze. Opozycja donosi o fałszerstwach

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 16:40
Rosyjska opozycja i obrońcy praw człowieka rejestrują przypadki fałszerstw wyborczych. Od wczoraj w Rosji trwają wybory władz lokalnych. Głosowanie w poszczególnych regionach zakończy się w niedzielę o 20.00 według czasu miejscowego.
rozwiń zwiń