X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paweł Jabłoński: będziemy twardo bronić polskich interesów w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 16:10
- Poza kilkoma najbogatszymi krajami, wszyscy w Unii Europejskiej są dziś na minusie i potrzebują pomocy oraz impulsu. Jeżeli nie zaczniemy działać teraz, trudno będzie wyjść z kryzysu. Będziemy twardo bronić polskich interesów - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.
Paweł Jabłoński
Paweł JabłońskiFoto: PR24/AK

Polska jest wśród krajów z najmniejszym spadkiem PKB w Unii. Z prognoz gospodarczych Komisji Europejskiej wynika, że nasza gospodarka w tym roku skurczy się o 3,6 proc. PKB. To czwarty wynik we Wspólnocie.

Posłuchaj
23:40 _PR24_AAC 2020_11_06-14-33-37.mp3 Paweł Jabłoński: będziemy twardo bronić polskich interesów w Unii Europejskiej (Temat Dnia/Gość PR24)

- Będziemy oceniać ruchy UE na podstawie tego, co zostało ustalone w lipcu. Jeśli tamte założenia nie zostaną spełnione, będę protestować. Żadne ciało nie może arbitralnie oceniać, gdzie jest przestrzegana praworządność, ani robić tego uznaniowo - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister Paweł Jabłoński.

EN_01449437_0005-12.jpg
Polska wśród krajów z najmniejszym spadkiem PKB w UE. Nowe prognozy KE

"Potrzebny jest rozsądek wszystkich państw UE"

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał, że na przyjęciu Funduszy Odbudowy zależy większości krajów Unii Europejskiej. - Zwłaszcza w krajach, które najbardziej zostały dotknięte przez pandemię, jest duża potrzeba, aby te środki mogły zostać uruchomione jak najszybciej - mówił.

Wiceminister zapewnił, że wierzy w to, że jesteśmy w stanie wypracować rozsądny kompromis w Unii Europejskiej. - Ale do tego potrzebny jest rozsądek wszystkich państw - powiedział.

Czytaj także:

- Czas kryzysu to nie pora na to, aby prowadzić polityczne gry, wskazywać na kogoś palcem czy bezzasadnie o coś oskarżać - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Paweł Jabłoński (wiceminister MSZ)
Data emisji: 06.11.2020
Godzina emisji: 14.33

ks

Czytaj także

Polska wśród krajów z najmniejszym spadkiem PKB w UE. Nowe prognozy KE

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 11:30
Polska jest wśród krajów z najmniejszym spadkiem PKB w Unii. Z prognoz gospodarczych Komisji Europejskiej wynika, że nasza gospodarka w tym roku skurczy się o 3,6 proc. PKB. To czwarty wynik we Wspólnocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powiązania funduszy z praworządnością. Jest kompromis negocjatorów UE

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 13:24
Jest wstępne porozumienie w Unii w sprawie powiazania funduszy z praworządnością. Kompromis osiągnęli negocjatorzy krajów członkowskich i Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka ma od dziś zakaz wjazdu do UE. Zablokowano też jego aktywa w Europie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 15:42
Łukaszenka, jego syn i 13 przedstawicieli białoruskiego reżimu od dziś z zakazem wjazdu do Unii i zablokowanymi aktywami w Europie. Decyzja o nałożeniu sankcji za fałszerstwa wyborcze i brutalne represje na Białorusi została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń