X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepienia nauczycieli. Proksa: to spowoduje szybszy powrót uczniów do szkół

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 18:46
- Myślę, że to szczepienie spowoduje, że szybciej wrócimy do szkół, będzie mniej obaw, większa gwarancja - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Proksa, przewodniczący Solidarności Oświaty.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: MW/Forum

- Od poniedziałku każdy nauczyciel, który chce się zaszczepić, może zgłosić się do dyrektora swojej szkoły, dyrektorzy będą rejestrować nauczycieli na szczepienia - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek 1200.jpg
"Nauczyciele w pierwszej grupie Narodowego Programu Szczepień". Szef MEiN podał szczegóły

- Uważamy, że jeżeli to będzie możliwe, należy doprowadzić do sytuacji, kiedy młodzież będzie mogła wrócić do normalnej nauki w szkołach - powiedział Proksa. - Pojawiła się szansa i należy ją teraz wykorzystać - dodał, odnosząc się do zapowiedzianego szczepienia nauczycieli. 


Posłuchaj
07:30 PR24_mp3 2021_02_04-17-49-15.mp3 Ryszard Proksa: uważamy, że jeżeli to będzie możliwe, należy doprowadzić do sytuacji, kiedy młodzież będzie mogła wrócić do normalnej nauki w szkołach ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Gość audycji zwrócił również uwagę na przewagę nauczania stacjonarnego nad nauczaniem zdalnym i wynikającą z tego konieczność jak najszybszego powrotu do szkół. - Nauczyciele przy zdalnym nauczaniu pracują dwa razy dłużej i dwa razy ciężej, niż pracują normalnie w szkole, a efektywność ich pracy jest mniejsza, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci z klas młodszych. Cała Europa, cały świat to zauważył. Wszyscy robią, co mogą, żeby przedszkola i te najmłodsze roczniki jak najszybciej wróciły do szkoły - zauważył. 


***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Aleksander Ziemiańczyk 

Gość: Ryszard Proksa (przewodniczący Solidarności Oświaty)

Data emisji: 04.02.2021

Godzina emisji: 17.47

kb

Czytaj także

"Wszyscy chcą otwarcia szkół". Prof. Horban o szczepieniu nauczycieli preparatem AstraZeneki

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 07:55
- Ukłonem w stronę nauczycieli było postawienie ich na pierwszym miejscu. Wynika to także z konieczności - wszyscy chcą otwarcia szkół - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Horban, szef Rady Medycznej przy premierze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnek zapewnia: będą pozalekcyjne zajęcia z WF-u dla wszystkich dzieci, bez względu na płeć

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 16:50
- Chcemy, żeby pozaszkolne zajęcia lekcyjne, zajęcia z WF-u, z kultury fizycznej, trafiały do wszystkich uczniów bez względu na płeć - powiedział w czwartek minister edukacji i nauki. Przemysław Czarnek odniósł się w ten sposób do swojej wypowiedzi o otyłości wśród dzieci.
rozwiń zwiń