Ekstraklasa: Wisła Płock - Pogoń Szczecin. Buksa daje wygraną "Portowcom", nieciekawa sytuacja "Nafciarzy"

2019-03-15, 20:01

Adam Buksa z Pogoni Szczecin . Foto: PAP/Marcin Bielecki

Wisła Płock przegrała u siebie z Pogonią Szczecin 0:2 (0:1) w meczu otwierającym 26. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy. Dwa gole dla "Portowców" strzelił Adam Buksa.

Strzelec obu goli tak podsumował to spotkanie (IAR)
+

Piłkarze Wisły Płock już w dwudziestej minucie mecz mogli wyjść na prowadzenie, ale na szczęście dla Pogoni Szczecin Uryga nie znalazł drogi do siatki drużyny gości.

Pierwsza część spotkania w Płocku nie należała do emocjonujących. Ciekawiej zrobiło się pod koniec, gdy w polu karnym "Nafciarzy" upadł Buksa. Arbiter główny Mariusz Złotek nie miał wątpliwości i natychmiast podyktował rzut karny.

Do piłki podszedł Drygas, jednak po jego uderzenie futbolówka odbiła się od poprzeczki. W polu karnym gospodarzy dobrze zachował się ten, który wywalczył jedenastkę i strzałem głową pokonał bramkarza Wisły. Do przerwy płocczanie przegrywali u siebie z Pogonią 0:1.

Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni Kosty Runjaicia, którzy chwilę po wznowieniu gry zdobyli drugą bramkę. Podanie Dawida Steca wykorzystał Buksa, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W 56 minucie Kozulj trafił do siatki "Nafciarzy", jednak sędzie wskazał na ofsajd.

Wisła Płock do końca meczu nie była w stanie odmienić losów spotkania. "Nafciarze" zanotowali dwunastą porażkę w sezonie Ekstraklasy i zajmują obecnie czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Dzięki wygranej "Portowców" zespół ze Szczecina awansował na czwartą lokatę. Pogoń zgromadziła do tej pory 41 pkt.