Ekstraklasa: Wisła Płock - Stal Mielec. Beniaminek skarcony w końcówce, mielczanie na wygraną muszą poczekać

2020-08-23, 14:25

Zawodnik Wisły Płock Angel Cabezali (P) i Petteri Forsell (L) ze Stali Mielec w meczy 1. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy w Płocku. Foto: PAP/Piotr Nowak

Wisła Płock zremisowała ze Stalą Mielec 1:1 (0:0) w meczu 1. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Goście objęli prowadzenie w 56. minucie po trafieniu Serba Andrei Prokicia. Wyrównał w 89. minucie Mateusz Szwoch.

• Na niedzielę zaplanowano jeszcze dwa spotkania tej serii gier. O 15.00 Warta Poznań podejmie w Grodzisku Wielkopolskim Lechię Gdańsk, a o 17.30 Górnik Zabrze zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała
  • Pojedynek rozgrywany był w szczególnej oprawie - na trybunie wschodniej i część zachodniej trwają prace rozbiórkowe

Po pierwszych, nieciekawych minutach, zaczęła atakować Wisła. W 9. minucie po nagrodzonej przez kibiców oklaskami kombinacyjnej akcji Huberta Adamczyka i Angela Cabezali Garcii, piłka wyszła na aut. Za chwilę gospodarze stworzyli groźną sytuację, a po niej Stal ruszyła z kontrą. Strzał Petteri Forsella z trudem obronił Krzysztof Kamiński.

Ekstraklasa: Raków - Legia. Vuković studzi emocje po meczu w Bełchatowie. "Stać nas na więcej"

W miarę upływu czasu gra stawała się coraz ciekawsza, a zespoły stwarzały coraz więcej groźnych sytuacji. Szwankowała jedynie skuteczność, bramkarze obu drużyn nie mieli problemów z wyłapywaniem piłek.

Widać było wyraźnie, że zawodnicy są głodni piłki, ale nie czują jej jeszcze dobrze, nie są też ze sobą zgrani. Płoccy kibice przyzwyczajeni do roli lidera i wykonawcy wszystkich stałych fragmentów Dominika Furmana, obserwowali poczynania na murawie Huberta Adamczyka, którego zadaniem jest zastąpić byłego kapitana zespołu. W pierwszej połowie spotkania 22-letni zawodnik Wisły jeszcze nie zachwycił.

Trener Wisły Radosław Sobolewski liczył na zwycięstwo w tym spotkaniu. (IAR) 0:24
+

Po przerwie zaatakowali goście, których determinacja przyniósł prowadzenie w 56. minucie. Akcja zaczęła się od Forsella, który strzelił na bramkę, ale ten pojedynek wygrał Kamiński. Próbował jeszcze Maciej Domański, ale jego strzał został zablokowany, ostatecznie z bliskiej odległości piłkę wpakował do siatki Andreja Prokić i goście wyszli na prowadzenie.

W odpowiedzi piłkarze Wisły rozpoczęli ataki, ale po każdej akcji słychać było z trybun jęk zawodu kibiców, bo za każdym razem brakowało wykończenia. W ośmiu sytuacjach płocczanie nie oddali żadnego strzału na bramkę.

I kiedy wydawało się, że te statystyki będą tak fatalne, w 89. minucie po asyście Aleksandra Pawlaka, który wszedł na murawę sześć minut wcześniej, piłkę do siatki wpakował Mateusz Szwoch, wyrównując wynik spotkania.

1. kolejka Ekstraklasy:

Wisła Płock - PGE FKS Stal Mielec 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Andreja Prokić (56), 1:1 Mateusz Szwoch (89-głową)

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Wisła: Krzysztof Kamiński - Paweł Żuk (83. Aleksander Pawlak), Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski, Alan Uryga - Angel Garcia, Filip Lesniak, Mateusz Szwoch, Dawid Kocyła (69. Giorgi Merebaszwili), Hubert Adamczyk (58. Damian Rasak) - Cillian Sheridan (58. Patryk Tuszyński)

Stal: Rafał Strączek - Wojciech Lisowski (46. Marcin Flis), Kamil Kościelny, Mateusz Żyro, Krystian Getinger - Maciej Domański, Petteri Forsell (72. Mateusz Matras), Maciej Urbańczyk, Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Mak (64. Paweł Tomczyk) - Andreja Prokić (85. Robert Dadok)

Debiutujący w Ekstraklasie szkoleniowiec Stali Dariusz Skrzypczak był zadowolony z wyniku. (IAR) 0:25