PŚ w biathlonie: Anna Mąka z najwyższym miejscem w karierze. "Wytrzymałam tempo"

2022-01-21, 21:40

Anna Mąka zajęła 12. miejsce w zawodach Pucharu Świata. Foto: BORUT ZIVULOVIC / Reuters / Forum

Justine Braisaz-Bouchet wygrała bieg indywidualny na 15 km podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Anterselvie. Francuzka (42:20,6, 1 błąd) wyprzedziła swoją rodaczkę Julię Simon (+51,1, 2 błędy) i Szwedkę Monę Brorsson (+1:37,2, 2 błędy). Najlepsza z Polek - Anna Mąka zajęła 12. miejsce (+3:10,5, 1 błąd).

W Anterselvie wystartowały także dwie inne Polki: Kinga Zbylut była 84. (+9:10, 7 błędów), a Natalia Tomaszewska - 89. (+10:24,2, 6 błędów).

- Starałam się skupić na strzelaniu i tym, żeby bieg był równy. Dzisiaj wytrzymałam tempo i cieszę się z wyniku - powiedziała w rozmowie z Polskim Radiem Anna Mąka.

Mąka jako jedna z zaledwie ośmiu zawodniczek spudłowała tylko raz, co było najlepszym osiągnięciem w stawce. Minutę kary Polka zarobiła podczas drugiego strzelania.

Do tej pory Mąka mogła pochwalić się 26. miejscem, które wywalczyła przed rokiem również w Anterselvie. Wówczas zdobyła swoje pierwsze pucharowe punkty.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Norweżka Marte Olsbu Roeiseland (651 pkt.). Druga jest Szwedka Elvira Oeberg (563 pkt.), a trzecia Białorusinka Dzinara Alimbiekawa (535 pkt.). 42. miejsce zajmuje Monika Hojnisz-Staręga (81 pkt.), 58. Kamila Żuk (41 pkt.), a 63. Anna Mąka (29 pkt.).

Żadna z Biało-Czerwonych nie wystąpi na rozpoczynających się niebawem igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Zmagania biathlonistów potrwają od 5 do 19 lutego.

Na IO w Pjongczangu rywalizację biathlonistek zdominowały Niemki, które sięgnęły po trzy złote medale.

Anna Mąka po najlepszym starcie w karierze 0:17