Liga Mistrzów: Bayern zagra w ćwierćfinale. Paris Saint-Germain bez argumentów

2023-03-08, 22:54

Radość Bayernu z gola w meczu z PSG . Foto: PAP/EPA/ANNA SZILAGY

Bayern Monachium zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów po wygranej z Paris Saint-Germain 2:0 (3:0 w dwumeczu). Mistrzowie Niemiec nie pozwolili rywalom na rozwinięcie skrzydeł.

Jako pierwsi atak wyprowadzili paryżanie. Indywidualna szarża Mbappe zakończyła się celnym strzałem, obronionym przez Sommera.

W pierwszym kwadransie oba zespoły skupiły się głównie na obronie dostępu do własnej bramki. W 16. minucie uderzenie Goretzki pewnie obronił Donnarumma. Swoje próby podejmowały też gwiazdy ataku PSG - Mbappe i Messi - lecz bezskutecznie. Następnie dwiema interwencjami popisał się bramkarz francuskiego zespołu, radząc sobie z próbami Musiali i Kimmicha.

Najlepszą szansę na gola przed przerwą, wypracował gościom... bramkarz Bayernu. Yann Sommer stracił kontrolę nad piłką i stracił ją na wysokości pola karnego. Szybki, sytuacyjny strzał oddał Vitinha, a Bayern uratował wybijający piłkę z linii bramkowej Matthijs de Ligt.

Chwilę wcześniej z powodu kontuzji z boiska zszedł kapitan Paris Saint-Germain, obrońca Marquinhos. Trener gości w przerwie dokonał drugiej zmiany - na plac gry nie wrócił Nordi Mukiele, który kilka minut wcześniej wszedł za Marquinhosa. Zastąpił go El Chadaille Bitshiabu.

Po powrocie do gry bohaterem mógł zostać Chuopo-Moting (Bayern). Środkowy napastnik najpierw za długo zwlekał ze strzałem, potem zablokował uderzenie kolegi, a na koniec, gdy piłka po jego zagraniu głową wreszcie wpadła do bramki - sędzia po analizie VAR odgwizdał spalonego.

Pech opuścił Kameruńczyka w 61. minucie. Piłkę we własnym polu karnym stracił Verratti, Goretzka zobaczył, gdzie jest napastnik i wystawił mu piłkę, a Chuopo-Moting dopełnił formalności.

Gracze PSG nie mieli już nic do stracenia, ale nie potrafili stworzyć sobie wielu okazji na odwrócenie losów dwumeczu. Efektowną robinsonadą chwilę po golu musiał się popisać Sommer po "główce" Ramos, chwilę potem Szwajcar poradził sobie też ze strzałem Mbappe, a później Bayern wrócił do kontrolowania meczu.

W 90. minucie gospodarze "zamknęli" mecz kontratakiem. Piłkę odzyskał Kimmich, a potem zagrali rezerwowi - Cancelo podał, Gnabry wbiegł w pole karne i pokonał Donnarummę. Bayern awansował zasłużenie, wygrywając jako zespół z indywidualnościami PSG, które zawiodły.

Bayern Monachium : Paris Saint-Germain 2:0

Gol: 1:0 Eric Maxim Chuopo-Moting (61. minuta), 2:0 Serge Gnabry (90.)

Składy:

Bayern: Yann Sommer - Josip Stanisic, Dayot Upamecano, Matthijs de Ligt, Alphonso Davies - Joshua Kimmich, Leon Goretzka - Jamal Musiala (82. Sadio Mane), Thomas Mueller (86. Joao Cancelo), Kinglsey Coman (86. Serge Gnabry) - Eric Maxim Chuopo-Moting (68. Leroy Sane).

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Danilo Pereira, Sergio Ramos, Marquinhos (35.Nordi Mukiele, 46.El Chadaille Bitshiabu), Nuno Mendes (80. Juan Bernat) - Vitinha (80. Hugo Ekitike), Marco Verratti, Fabian Ruiz (76.Warren Zaire-Emery) - Lionel Messi, Kylian Mbappe.

W drugim środowym meczu padł bezbramkowy remis - AC Milan wyeliminował Tottenham